رزمندگان در دفاع‌مقدس، روحیه شهادت‌طلبی را به نمایش گذاشتند

تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۶
کد مطلب : ۳۵۱۸۸۲
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس، روحیه ایثار، شهادت طلبی، اخلاق و صداقت رفتار خود را به نمایش گذاشتند، گفت: ایثارگران عزیزترین داشته خود که همان جان شیرین است را در طبق اخلاص گذاشتند.
رزمندگان در دفاع‌مقدس، روحیه شهادت‌طلبی را به نمایش گذاشتند
به گزارش «ایثار»، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس با حضور در گلزار مطهر شهدای اراک به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد و گفت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس هر ساله با هدف یادآوری رشادت‌های رزمندگان و گرامی داشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و همچنین اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می‌شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: چهلمین سالگرد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در حقیقت طلیعه‌ای است برای ورود به مرحله جدیدی از شکوفا شدن دستاوردهای دفاع مقدس در گام دوم و باید به کارگیری این فرهنگ بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
استاندار مرکزی نیز گفت: هفته دفاع مقدس، یادآور شهامت، رشادت و شهادت بزرگ مردان و زنانی است که با لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی پای در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل گذاشتند.
سید علی آقازاده افزود: امسال در شرایطی به پیشواز هفته دفاع مقدس می‌رویم  که این رویداد تاریخی در چهلمین سال خود گرامی داشته می‌شود و امروز مردان و زنان جهادگر در سنگر مدافعان سلامت ایفای نقش می‌کنند.
مدیرکل بنیاد مرکزی نیز گفت: چهلمین سالگرد دفاع مقدس اتفاق مهمی است، پس از گذشت چهل سال از مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های دوران باشکوه دفاع مقدس به رهبری حضرت امام (ره)، امروز شاهد تبلور صلابت نظامی، علمی، فرهنگی و سیاسی در سایه مقاومت و پایداری در برابر استکبار جهانی و حامیان منطقه‌ای آن هستیم.
مرتضی انصاری‌فر با بیان اینکه امروز نسل جوان ما نیازمند آگاهی لازم از مجاهدت‌ها، ایثارگری‌ها و شجاعت‌های رزمندگان و فرهنگ دفاع‌مقدس هستند و این وظیفه بر عهده همه ما خصوصاً واحدهای فرهنگی است، گفت: از مهمترین برنامه‌ها و رسالت‌های بنیاد انتقال فرهنگ سالم، بالنده، رشد و تعالی و ترویج فرهنگ فداکاری است که به عنوان میراث و یادگار ارزنده شهدا به آن پرداخته خواهد شد. هدف از برگزاری این برنامه‌ها تقویت روحیه پایداری و مقاومت و نیز احیای روحیه ایثار و شهادت در جوانان امروز جامعه است.
انتهای پیام/