خودباوری و استقلال ملت ایران از برکات دفاع‌مقدس است

تاریخ انتشاردوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۴
کد مطلب : ۳۵۱۸۸۹
مدیرکل بنیاد استان ایلام احیای خودباوری و استقلال ملت ایران را از برکات دفاع‌مقدس برشمرد و تصریح کرد: از دستاوردهای دفاع‌مقدس در بعد داخلی می‌توان به اعتماد به نفس، خودباوری و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد و داشتن اراده و عزم قوی برای پیشرفت و تسلیم همه‌جانبه دشمن اشاره کرد.
خودباوری و استقلال ملت ایران از برکات دفاع‌مقدس است
به گزارش «ایثار»، اسدالله تولیده روز دوشنبه ۳۱ شهریور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام به ویژه شهدای دوران دفاع‌مقدس، گفت: ایران هرگز به منظور فزون‌‌خواهی و قدرت‌‌طلبی وارد عرصه جنگ نشد، بلکه روحیه حمیّت و غیرت فرزندان این آب و خاک بود که کوشیدند تا هرگز تسلیم ننگ و ذلّت و زبونی نشوند و از کیان و حیثیت اعتقادی خود دفاع کنند.
تولیده یکی از برکات بزرگ دفاع‌مقدس را فرهنگ‌سازی عنوان کرد و افزود: جوانان و رزمندگان اسلام با از خودگذشتی‏‌ها و ایثارگری‌‌های خود، فرهنگ ناب ایثار و شهادت را به عنوان فرهنگی ارزشی در میان آحاد جامعه و همه جریان‏ها نهادینه کردند و این روحیه را بنیان نهادند.
مسئول کمیته ایثارگران گرامیداشت هفته دفاع‌مقدس در استان ایلام احیای خودباوری و استقلال ملت ایران را یکی دیگر از برکات دفاع‌مقدس برشمرد و تصریح کرد: از دستاوردهای دفاع‌مقدس در بعد داخلی می‌توان به اعتماد به نفس، خودباوری و استقلال نظام جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد و داشتن اراده و عزم قوی برای پیشرفت و تسلیم همه‌جانبه دشمن اشاره کرد.
وی نقش نیروهای مردمی را در تثبیت و تحکیم نظام جمهوری اسلامی ایران و تقویت جبهه مقاومت اسلامی بسیار موثر دانست و ادامه داد: در دوران دفاع‌مقدس نه تنها بسیج مردمی در ایران معنای واقعی خود را پیدا کرد بلکه با گسستن تار و پود اسارت و وابستگی به دشمن با اعتماد به نفس و اتکال به خداوند در جهت دفاع از کشور و صیانت از ارزش‌های اسلامی به بهترین وجه نقش خود را ایفا کرد.
تولیده نقش استان ایلام را در دوران دفاع مقدس متمایز توصیف کرد و گفت: استان ایلام به دلیل وسعت مرز مشترک با کشور عراق که قریب به ۴۲۰ کیلومتر است، بسیار زودتر از سایر استان‌ها درگیر جنگ تحمیلی شد و آماج بیشترین بمباران‌ها و عملیات‌ها قرار گرفت و با تقدیم قریب به سه هزار شهید والامقام، بیش از دوازده هزار جانباز گرانقدر و ۳۳۷ آزاده سرافراز به ارزش‌های انقلاب، بیشترین درصد ایثارگری را دارد.
انتهای پیام/