گیلان بالغ بر 700 شهید فرهنگی تقدیم انقلاب کرده است

تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۳۵۲۱۸۶
مدیرکل بنیاد استان گیلان با اشاره به شهادت 36 هزار دانش آموز و بالغ بر چهار هزار معلم در جبهه‌های حق علیه باطل، گفت: استان گیلان نیز 650 شهید دانش آموز و 96 شهید معلم تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
گیلان بالغ بر 700 شهید فرهنگی تقدیم انقلاب کرده است
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری در آیین نواختن زنگ ایثار و مقاومت که به مناسبت هفته دفاع مقدس در مدرسه شاهد دخترانه فاطمه زهرا (س) رشت برگزار شد، این ایام را یادآور دوران حماسه و افتخار دانست و گفت: دفاع مقدس نقطه عطفی در تاریخ این کشور محسوب می‌شود.
وی هفته دفاع مقدس را یادآور پرافتخارترین دوران تاریخی ملت ایران دانست و افزود: در آن مقطع همه اقشار دوش به دوش هم و با وحدت و وفاق و همدلی حماسه ایمان و شجاعت و مقاومت و فداکاری و شهادت را خلق کردند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، دفاع مقدس را یک افتخار برای همه عصرها و نسل‌ها دانست و گفت: یکی از مهمترین ویژگی‌های دفاع مقدس بعد فرهنگی، اجتماعی، دینی، تربیتی و هویت بخشی آن است که همه آحاد جامعه را درگیر کرده بود.
وی با اشاره به نقش اثرگذار دانش آموزان و معلمان در خلق حماسه هشت ساله دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: دانش آموزان و معلمان ضرورت دفاع از انقلاب و نظام و کشور را احساس کردند و کتاب و دفتر و قلم را به داخل سنگرهای جبهه بردند و همپای رزمندگان اسلام از کیان میهن اسلامی دفاع کردند.
پاکاری با بیان اینکه جنگ هشت ساله در دومین سال پیروزی انقلاب بر کشور ما تحمیل شد، اظهار کرد: بیش از 30 کشور با اتحاد شوم خود این مرز و بوم را مورد هجمه قرار دادند تا به خیال خام خودشان انقلاب اسلامی ما را از پای درآورند، اما رزمندگان اسلام با دستان خالی و توکل بر خدا و قدرت ایمان و اراده تحت رهبری و هدایت امام راحل یک تنه در مقابل همه دشمنان ایستادند و گنجینه دفاع مقدس را به یادگار گذاشتند.
وی با اشاره به شهادت 36 هزار دانش آموز و بالغ بر چهار هزار معلم در جبهه‌های حق علیه باطل، گفت: استان گیلان نیز 650 شهید دانش آموز و 96 شهید معلم تقدیم اسلام و انقلاب کرده است.
مدیرکل بنیاد گیلان، دفاع از آرمان‌های انقلاب را هدف شهدا دانست و یادآور شد: دشمنان تحمل رشد و توسعه جمهوری اسلامی در عرصه‌های علمی و نظامی و اقتصادی را ندارند و لذا امروز دانش آموزان باید در عرصه علمی قدرتمندتر عمل کنند و توانایی و شایستگی خودشان را به جهانیان نشان دهند.
انتهای پیام/