راه شهدا باید در سطح جامعه تداوم یابد

تاریخ انتشارسه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۸
کد مطلب : ۳۵۲۱۹۰
نماینده ولی فقیه در استان ایلام با بیان اینکه راه شهدا باید در سطح جامعه تداوم یابد، گفت: حقی که شهدا بر گردن ما دارند قابل جبران نیست چرا که عزت، آزادی، سرافرازی، اقتدار و استقلال کشور به برکت خون پاک شهیدان است.
راه شهدا باید در سطح جامعه تداوم یابد
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار و اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام روز سه‌شنبه اول مهرماه در سیزدهمین طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم با حضور در منزل شهید «مظفر جعفری»، با اشاره به اینکه شهدا چراغ‌های فروزانی هستند که تعیین کننده مسیر هستند، گفت: شهدای عزیز انقلاب و دوران دفاع مقدس دین بزرگی بر عهده همه آحاد ملت و مسولان دارند.
وی با بیان اینکه راه شهدا باید در سطح جامعه تداوم یابد، افزود: حقی که شهدا بر گردن ما دارند قابل جبران نیست چرا که عزت، آزادی، سرافرازی، اقتدار و استقلال کشور به برکت خون پاک شهیدان است. در دیدار با خانوده های معظم شهدا این افتخار نصیبمان شد که با خانواده معظم شهید «مظفر جعفری» دیدار داشته باشیم. خانواده‌های معظم شهدا نعمات بزرگی هستند، هماهنطور که خود شهدا نعمت بزرگی هستند و همانگونه که امام راحل فرمودند، خانواده‌های شهدا چشم و چراغ ملت هستند.
امام جمعه ایلام بیان کرد: شهدای عزیز، هم راه را نشان می‌دهند و هم راه را روشن می‌کنند، امروز نظام اسلامی، افتخار شکل‌گیری جبهه مقاومت و نهضت دفاعی را در سطح دنیا دارد. هیمنه استکبار جهانی به برکت خون شهیدان گرانقدر میهن اسلامی، شکست خورده است چرا که این شهیدان در دامان پاک مادران و تلاش پدارن شهدا، تربیت یافته و رشد کرده‌اند.
حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار یادآور شد: برای امینت، استقلال و آزادی امروز، مدیون شهدا و خانواده‌های معزز شهدا هستیم و لازم است که ارتباط خود را با خانواده‌های شهدا برقرار کنیم. پدران و مادران شهدا با شجاعت و همّت خود، فرزندانشان را به عشق حضرت امام حسین (ع) و علی اکبر (ع) راهی جبهه‌های دفاع مقدس کردند. کسی که از جوان خود گذشته و او راهی جبهه‌های حق علیه باطل کرد، باید دل بزرگی داشته باشد و لازم است که قدردان این خانواده‌ها باشیم.
مدیرکل بنیاد استان ایلام نیز در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: طرح سپاس بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری در سال‌های گذشته در بنیاد شهید و امور ایثارگران برای سپاسگزاری از خانواده‌های معظم شهدا در دستور کار بنیاد قرار گرفت تا از محضر خانوادهای معظم شهدا تجلیل شود.
اسد الله تولیده یادآور شد: در این راستا نیز با همکاری بین بخشی با ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور طرح ملی «سه‌شنبه‌های تکریم» در سراسر کشور برگزار می‌شود. مهم‌ترین راهبرد طرح سپاس، بحث بررسی مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است و علاوه بر دیدار، تکریم و تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا، مسائل و مشکلات آنان نیز پیگیری می‌شود و برای رفع مشکلات آنان، تلاش خواهیم کرد.
مدیرکل بنیاد استان ایلام یادآور شد: در طول هفته دفاع مقدس برنامه‌ریزی منسجمی با همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، سپاه امیرالمومنین(ع) و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان انجام شده است که در طول این هفته خانواده‌های معظم شهدایی که تا کنون با آنان دیدار نشده است، با حضور مسئولان اجرایی و فرهنگی استان مورد تکریم و تجلیل قرار گیرند.
مدیرکل بنیاد استان ایلام با حضور در منزل جانباز گرانقدر 25 درصد «علی نظر نیا»، از مقام والای وی تجلیل کرد و ضمن بررسی مسائل و مشکلات این جانباز گرانقدر، گفت: بنیاد ایلام بر اساس اصل تکریم ایثارگران، همواره به دنبال تأمین کرامت و حفظ شأن خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در تمامی فعالیت‌ها و خدمات است.
انتهای پیام/