کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی:

اقتدار کشور را مدیون خون شهدا هستیم

6 مهر 1399 ساعت 7:52

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: اقتدار امروز کشور را مدیون خون شهدایی هستیم که در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادند.


به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ،در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس ،خوش خبر معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی به همراه مشاور امور ایثارگران استاندار، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و رئيس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیرجند با خانواده شهیدان بذر افکن و جانباز خیرخواه دیدار و گفتگو نمودند.
خوش خبر در این دیدار ها اظهار داشت: شهدا و خانواده های گرانقدرشان، صاحبان اصلی انقلاب اسلامی هستند.
وی تأکید کرد: دوام و پایداری انقلاب به خاطر صبوری خانواده های شهدا و پشتیبانی آنها از انقلاب و رهبری است.
معاون استاندار تصریح نمود: متأسفانه گاه با بروز برخی مشکلات و  اتفاقات، یادمان می رود قدرشناس شرایط گذشته باشیم.
خوش خبر ادامه داد: نیم نگاهی به شرایط گذشته به خوبی به ما نشان می دهد که جوانان انقلابی ما چه کردند که امروز بزرگترین ابرقدرت های جهان در مقابل ما ایستاده اند و در حال مقابله با ما هستند.
وی اظهار داست: این که امروز انقلاب خاری در چشم ابرقدرت های بزرگ دنیاست، حاصل خون پاک شهیدانی است که در دفاع از میهن از جان خود گذشتند.
در ادامه حجت الاسلام عزیزی، هدف از دیدار با خانوده‌های شهدا را یاد گرفتن درس ایثار و فداکاری دانست و افزود: امیدواریم در روزهایی که وظیفه خدمت رسانی به مردم را داریم از شما و فرزندان عزیزتان روحیه بگیریم؛ هر چند که تلاش و خدمت ما ذره ای در مقابل فداکاری و از خودگذشتگی شماست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی با بیان اینکه شهدا از جان عزیزشان برای اسلام، انقلاب و مردم گذشتند، بر ضرورت یادآوری این رشادت‌ها و از خود گذشتگی به نسل جوان تاکید کرد و گفت: باید به نسل جوان یادآوری کرد که در آن روزهای سخت، شهدای عزیزمان برای سربلندی مملکت و حفظ ارزش‌ها از خود گذشتند و این آرامش و امنیت مرهون آن رشادت ها است.
حجت الاسلام عزیزی، خانواده‌های شهدا را مظهر فرهنگ ایثار و شهادت دانست و تصریح کرد: تکریم و تجلیل از خانواده‌های شهدا و ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.
شایان ذکر است: سردار شهید غلامعلی بذرافکن متولد ۲۸ اردیبهشت ۱۳۴۱ بود که در ششم اسفندماه سال ۱۳۶۲ در عملیات خیبر در منطقه جزیزه مجنون بر اثر بمباران شیمیایی در سن ۲۱ سالگی به درجه رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاک این شهید بزرگوار پس از ۱۷  سال در ۱۰ شهریور ماه سال ۱۳۷۹ توسط گروه تفحص، شناسایی و در بیرجند به خاک سپرده شد.
شهید محمد بذرافکن نیز در سال ۱۳۴۴ در بیرجند متولد شد و در ۱۲ مهرماه ۱۳۶۵ در منطقه حاج عمران به شهادت رسید.
جانباز ۴۰ درصد محمد علی خیرخواه، کارمند بازنشسته آموزش و پرورش است که در آذرماه سال ۱۳۶۵ به جبهه اعزام شد و در دی ماه همان سال در آبادان به افتخار جانبازی نایل گردید.
کد مطلب: 352248

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/352248/اقتدار-کشور-مدیون-خون-شهدا-هستیم

ايثار
  http://www.isaar.ir