برقراری ​بیش از 3 هزار تماس تلفنی با ایثارگران استان زنجان

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۷
کد مطلب : ۳۵۲۲۸۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: بیش از 3 هزار تماس تلفنی با جامعه ایثارگری استان انجام شده است.
برقراری ​بیش از 3 هزار تماس تلفنی با ایثارگران استان زنجان
به گزارش «ایثار»، علی کاظمی در نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت که به ریاست استاندار زنجان و با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان و اعضای این شورا در محل استانداری زنجان برگزار شد، گفت: شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در ابتدا با پنج کمیته آغاز به کار کرد و سپس در هفت کمیته تعیین شده و دبیرخانه این شورا نیز در محل موزه شهدا مستقر است.
وی با تأکید بر غنی‌سازی فعالیت‌های فرهنگی در حوزه ایثار و شهادت به برنامه‌های اجرا شده در این حوزه پرداخت و گفت: فضاسازی و معرفی شهدا در سطح شهر، هماهنگی جهت برگزاری یادواره‌ها به صورت مجازی، برگزاری مراسم عزاداری با عنوان کوچه به کوچه با شهدا در راستای معرفی حسینیه شهدا و شهدای محله با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، هدفمند شدن دیدار با خانواده‌های معظم شهدا، پایش سلامت، ترویج ایثار اجتماعی در استان زنجان به عنوان شهر خیرین در راستای معرفی مروجان فرهنگ ایثار و شهادت و برگزاری همایش پیشکسوتان ایثار و شهادت از جمله برنامه‌های شاخص در حوزه ایثار و شهادت است.
وی با اشاره به اینکه در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، دیدار با خانواده معظم شهدا، اغلب به صورت تلفنی انجام می‌شود، ادامه داد: تماس با تلفن 1616 نیز در راستای ارائه خدمات غیرحضوری و پیگیری درخواست این عزیزان تعیین شده است.  بیش از 3 هزار تماس تلفنی و هزار و 270 دیدار با جامعه ایثارگری استان نیز در راستای پیگیری مشکلات این عزیزان و ارائه توصیه‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا انجام شده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان با اشاره به اینکه جلسات شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت در شهرستان‌ها نیز به ریاست فرمانداران تشکیل شده گفت: فرمانداران محترم احکام خود را دریافت و چندین جلسه نیز برگزار کرده‌اند.
کاظمی از سفر معاون رییس جمهوری به استان زنجان در راستای پیگیری اشتغال جامعه ایثارگری خبر داد و به پیشنهاد استان زنجان در خصوص برگزاری هفته فرهنگی اشاره کرد.
علی بیات، معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان در این نشست طرح پیشنهادی هفته فرهنگی استان زنجان را توضیح داد و گفت: با توجه به اینکه 529 شهید استان زنجان در اسفندماه به درجه رفیع شهادت نائل آمده‌اند، برگزاری هفته فرهنگی استان از 16 تا 22 اسفندماه پیشنهاد شده است.
فتح‌الله حقیقی در این نشست گفت: در سال 59 جنگی نابرابر علیه کشورمان انجام گرفت که عبارت بود از تحمیل یک جنگ بین‌المللی بر علیه ملتی که از یک آرمان و یک حقیقت مقدس دفاع می‌کردند، در یک طرف تمام استکبار و استبداد و دولت‌های عرب منطقه حضور داشت و به طور کامل نیاز‌های صدام را تأمین می‌کردند و در طرف مقابل جمهوری اسلامی قرار داشت که در نهایت به برکت رزمندگان موقعیت شناس کشور ما که اجازه ندادند یک وجب از خاک کشورمان به دست بیگانگان بیفتد به پیروزی رسید. رزمندگان سبب رشد و تعالی در جامعه بین جوانان شدند، اما متأسفانه ما به این موضوع کم پرداخته‌ایم، باید بگوییم نظام ما 42 سال است که با استکبار مبارزه می‌کند و چه پیشرفت‌هایی در این سال‌ها داشته است.
استاندار زنجان با بیان این‌که اقتدار و قدرت بازدارندگی را باید به دشمن دیکته کرد گفت: همه باید بدانیم، مخصوصا رزمندگان تبیین کنند چرا استکبار و استبداد نتوانستند در مقابل ما بایستند و خرمشهر چگونه فتح شد، چرا تا فتح خرمشهر هیچ خبری از اعلام صلح توسط دشمن نبود و بعد از این اتفاق مهم به دنبال صلح بودند. 
وی با اشاره به این‌که غرور آفرینی رزمندگان باید بسیار بیش‌تر تبیین شود، عنوان کرد: باید وحدت، اتحاد و همدلی را که به اثبات رسیده به همگان بیان کرد، چراکه دلیل این موفقیت‌ها این بود که اولاً توکل رزمندگان به خداوند بزرگ بود، ثانیاً وحدت فرماندهی به رهبری امام خمینی(ره) داشتند که این نکته بسیار مهمی است. در حالت سوم نیز همدلی، اتحاد و وحدت همراه با ایمان و ایثار در بین رزمندگان ما وصف ناشدنی بود که این موارد نکات کلیدی بود که ما را به پیروزی در هشت سال دفاع مقدس رساند.
حقیقی تصریح کرد: فاصله سنی امام (ره) با جوانان بسیار بود اما جوانان عاشقانه گوش به فرمان ایشان بودند، در حال حاضر نیز فاصله سنی مقام معظم رهبری با جوانان بسیار است اما جوانان همواره گوش به فرمان ایشان در حال حماسه آفرینی هستند. باید بدانیم که تکیه اصلی همواره بر این مسیر است.
حقیقی با تاکید بر این‌که دیدار با خانواده شهدا باید همچنان ادامه‌دار باشد، گفت: نهضت دیدار اقدام بسیار مناسبی بود زیرا علاوه بر این‌که مشکلات از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت، سبب گشایش برخی از کار‌ها شد، یک سری دستورالعمل‌های جدیدی نیز حتی در سطح کشور تبیین شد. بنابراین نباید با خانواده‌های شهدا که مشکلات دارند ارتباط را قطع کنیم. با این حال در شرایط کرونایی نیز باید ابتدا خانواده شهدا مورد غربالگری از لحاظ بیماری قرار گیرد.
انتهای پیام/