به مناسبت هفته دفاع مقدس:

برگزاری آیین زنگ ایثار ، مقاومت و شهادت در شهرستان سربیشه

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۱
کد مطلب : ۳۵۲۳۴۴
بهلگردی مدیر آموزش و پرورش سربیشه گفت : فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس بهترین فرصت برای معرفی مجاهدت ها و از خود گذشتگی هایی رزمندگان اسلام در این دوران به نسل جوان و نوجوان است.
برگزاری آیین  زنگ ایثار ،  مقاومت  و شهادت  در شهرستان سربیشه
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی هم زمان با دومین روز گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، مراسم زنگ ایثار و مقاومت با حضور امام جمعه ، فرماندار ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ، مدیر آموزش و پرورش ، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولین شهرستان سربیشه در محل دبستان شهدای بانک ملت شهر سربیشه برگزار شد .
بهلگردی مدیر آموزش و پرورش سربیشه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس در این مراسم ، حضور مسئولین در جمع دانش آموزان را به منظور اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی الگوهای دفاع مقدس را خیر مقدم عرض نمود و اظهار داشت : فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس بهترین فرصت برای معرفی مجاهدت ها و از خود گذشتگی هایی رزمندگان اسلام در این دوران به نسل جوان و نوجوان است.
حجه الاسلام دهقانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سربیشه در این مراسم گفت: بخاطر رشادتها و دلاورمردیهای شهدا و رزمندگان دفاع مقدس بجایی رسیدیم که نیروهای آمریکای جنایتکار که زمانی در این کشور قانون کاپیتولاسیون تصویب می کردند آن چنان ذلیلانه در خلیج فارس در چنگال نیروی های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گرفتار آمدند . 
در ادامه قرائت میثاق نامه دفاع مقدس توسط یکی از دانش آموزان ، نواختن زنگ ایثار توسط مسئولین  ، افتتاح نمایشگاه هفته دفاع مقدس و توزیع 50 پک تحصیلی توسط اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان زینت بخش این مراسم بود.
گفتنی است شهرستان سربیشه در 65 کیلومتری بیرجند واقع شده،184شهید،58 جانباز و 6 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.