طرح اهدا خون به نیت شهدا همزمان با هفته دفاع مقدس در قم آغاز شد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۳
کد مطلب : ۳۵۲۳۶۲
طرح «اهدا خون به نیت شهدا» همزمان با هفته دفاع مقدس با همکاری بنیاد شهید وامور ایثارگران در قم آغاز شد.
طرح اهدا خون به نیت شهدا همزمان با هفته دفاع مقدس در قم آغاز شد
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسن هنرمند با اشاره به آغاز طرح «اهدا خون به نیت شهدا» که همزمان با هفته دفاع مقدس در گلزار شهدای علی بن جعفر (ع) قم برگزار شد، گفت: اهدای خون، اهدای زندگی و نجات سایر انسان‌ها است و این حرکت هم در ادامه راه شهدا قرار دارد.
مدیرکل بنیاد استان قم گفت: شهدا با اهدای خونشان در راه نجات اسلام و ارزش‌های اسلامی و در واقع نجات انسان‌ها تلاش کردند و کسانی که امروز خون خود را اهدا می‌کنند نیز به نیت نجات انسان‌ها این کار خیرخواهانه را انجام می‌دهند.
وی افزود: هم‌اکنون این طرح با حضور نیروهای تلاشگر هلال احمر و با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال انجام است و اهدا کنندگان در هفته دفاع‌مقدس با مراجعه به گلزارهای شهدای علی بن جعفر(ع) و امامزاده ابراهیم(ع) با انتخاب نام شهید خون خود را به نیت آن شهید اهدا می‌کنند.
مدیرکل هلال احمر قم نیز گفت: اهمیت طرح اهدای خون به نیت شهدا در این است که آن فرهنگ عاشورایی با حرکت انسان دوستانه اهدای خون و نجات جان انسان‌ها، دوباره تجلی پیدا می‌کند.
مرتضی نوریان تصریح کرد: امروز انسان‌های نیک سیرت با تأسی به سیره شهدا و به نیت تک تک آن ستاره‌های نورانی، خون خود را اهدا می‌کنند تا با هر واحد اهدا، جان سه بیمار را از مرگ حتمی نجات دهند. در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس استان واقع در میدان مفید، حدفاصل بلوار شهید آوینی و شهید عماد مغنیه نیز از علاقه‌مندان به اهدا خون نذر شهدا ثبت نام می‌شود.
طرح اهدای خون یکی از برنامه‌های کمیته ایثارگران هفته دفاع‌مقدس است که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران هر اهدا به نام یک شهید از هفته دفاع مقدس آغاز شده و تا روز شهدا ادامه دارد. مرکز اهدای خون بلوار 15 خرداد ویژه برادران و مرکز میدان روح الله از ساعت 7:30 تا 13:30 ویژه خواهران و برادران در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/