لزوم توجه ویژه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۷
کد مطلب : ۳۵۲۳۷۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه شهدا از جان عزیزشان برای اسلام، انقلاب و مردم گذشتند، بر ضرورت یادآوری این رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌ها به نسل جوان تأکید کرد.
لزوم توجه ویژه به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه
به گزارش «ایثار»، عبدالله پاکاری در دیدار با «سحر جعفری فلاح پور»، از رزمندگان دوران دفاع مقدس و خواهر شهیدان والامقام «غلامحسین و محمود جعفری فلاح پور» در شهرستان رشت، هدف از دیدار با خانوده‌های شهیدان را یاد گرفتن درس ایثار و فداکاری دانست و گفت: امیدواریم در روزهایی که وظیفه خدمت رسانی به مردم را داریم فداکاری را از شما یاد بگیریم هر چند که تلاش و خدمت ما ذره ای در مقابل فداکاری و از خودگذشتگی شهدا و خانواده‌های معزز آنهاست.
پاکاری با بیان اینکه شهدا از جان عزیزشان برای اسلام، انقلاب و مردم گذشتند، بر ضرورت یادآوری این رشادت‌ها و از خود گذشتگی‌ها به نسل جوان تأکید کرد و گفت: باید به نسل جوان یادآوری کرد که در آن روزهای سخت، شهدا و ایثارگران برای سربلندی مملکت و حفظ ارزش‌ها از خود گذشتند و این آرامش و امنیت مرهون آن رشادت‌ها است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان هفته دفاع مقدس را فرصت بسیار مناسبی برای انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جوان برشمرد و تأکید کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بیش از پیش باید مورد توجه قرار گیرد.
پاکاری با اشاره به اینکه زنان در طول دوران دفاع مقدس در کنار رزمندگان، حماسه‏‌های بزرگی آفریدند، یادآور شد: مادران و همسران و خواهران شهیدان مربیّان اسطوره‌های ماندگار تاریخ هستند.
وی نقش مادران و همسران و خواهران شهدا را در پیروزی انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس نقشی مهم، موثر و شایان توجه دانست و گفت: شهدا قهرمانان حقیقی ملت ایران هستند که نامشان برای همیشه در تاریخ ثبت شده است و بی‌شک، آنها این افتخار را مدیون ایثار و از خودگذشتگی خانواده های خود به ویژه مادران و همسران هستند.
انتهای پیام/