نقش محوری حراست با انسداد منافذ مفسده انگیز محقق می‌شود

تاریخ انتشارچهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : ۳۵۲۴۳۲
رییس مرکز حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: نقش محوری حراست، صیانت از ارزش‌های ملی و نیروی انسانی است و تحقق آن منوط به اتخاذ تدابیری است که منجر به زدودن منافذ و بسترهای مفسده انگیز شوند.
نقش محوری حراست با انسداد منافذ مفسده انگیز محقق می‌شود
به گزارش «ایثار» علی زینبی چهارشنبه دوم مهرماه در آیین معارفه سرپرست اداره کل حراست معاونت اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر گفت: حراست حرفه‌ای معطوف به فراهم آوردن ساز و کارهای لازم برای صیانت از سرمایه‌های مادی و سرمایه‌های انسانی است تا از این رهگذر، اهداف شکل‌گیری هر سازمان با کمترین خطا و انحراف قابل حصول باشد.
وی ضرورت رصد رویدادها و خطاهای احتمالی را یادآور شد و اضافه کرد: غفلت واحدهای نظارتی از عمل دقیق و قانونمند به وظایف ذاتی می‌تواند ساختار سازمان را به گونه‌ای تهدید کند که تبعات و پیامدهای منفی آن مجموعه را با چالش مواجه سازد و این روند زیبنده و پذیرفتنی نیست و در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این راستا مسامحه و قصور قابل توجیه نیست.
رییس مرکز حراست بنیاد خاطرنشان کرد: در مواجهه با تخلّف و متخلّف ضمن انجام اقدامات قانونی و تنبیهی باید علاوه بر مسدود کردن مسیر استمرار خطا، تمهیداتی برای اصلاح و کاهش زیان‌های ناشی از ضعف ساختاری و یا عملکرد افراد اندیشید و نقش محوری حراست، صیانت از ارزش‌های ملی و نیروی انسانی است و تحقق آن منوط به اتخاذ تدابیری است که منجر به زدودن منافذ و بسترهای مفسده‌انگیز شوند.
زینبی با اشاره به راهکارهای کاهش فساد اداری تصریح کرد: ایجاد و تقویت احساس امنیت در بین همکاران، شناسایی و مرتفع کردن نقاط ضعف، ارتقای کیفیت آموزش‌ها و بهینه‌سازی محتوای آموزشی، ارائه مشاوره‌های تخصصی و تقویت تعلق خاطر سازمانی، برای صیانت از کارکنان و مدیران و کاهش هزینه‌های مادی و معنوی ناشی از بروز فساد اداری ضروری است.
وی تصریح کرد: ممکن است پس از بررسی‌های فرایندی، ضرورت بازنگری در معیارهای واگذاری مسئولیت‌ها اجتناب‌ناپذیر باشد زیرا در شرایط خاص امروز مجالی برای آزمون و خطا نیست.
انتهای پیام/