مردم ایران در دفاع مقدس انقلابی دوباره آفریدند

تاریخ انتشارپنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۸
کد مطلب : ۳۵۲۷۲۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی گفت: ۱۹ ماه بعد از پیروی انقلاب اسلامی ایران، دشمنان اسلام برای خاموشی موتور انقلاب از هر حربه‌ای سود جستند، ولی برخلاف آرزوهای شوم استکبار، انقلاب نهادهای حاکمیتی خود را به‌زودی مستحکم کرد و مردم در دفاع مقدس انقلابی دوباره آفریدند.
مردم ایران در دفاع مقدس انقلابی دوباره آفریدند
به گزارش «ایثار»، سید عابس حسینی  در نشست بصیرتی کارکنان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی بابیان اینکه دفاع‌مقدس نقطه عطفی در تاریخ اسلام است، گفت: در این دوره باورهای اصیل اسلامی بازخوانی شد و مردم ایران با دین‌داری، مقاومت و پایداری بی‌نظیر زبانزد دنیا شدند. درواقع امام و سایر یاران او در جنگ تحمیلی ثابت کردند که مدیریت اسلامی بی‌نظیر در اداره کشور دارند.
مدیرکل بنیاد خراسان شمالی گفت: ۱۹ ماه بعد از پیروی انقلاب اسلامی ایران، دشمنان اسلام برای خاموشی موتور انقلاب از هر حربه‌ای چون تهاجم‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ترور شخصیت‌های انقلابی سود جستند، ولی برخلاف آرزوهای شوم استکبار، انقلاب نهادهای حاکمیتی خود را به‌زودی مستحکم کرد و مردم در دفاع مقدس انقلابی دوباره آفریدند.
وی با اشاره به اینکه مردم در دفاع‌مقدس محبوب‌ها را برای محبوب‌ترین‌ها دادند، خاطرنشان کرد: اگرچه برپایی نماز، حج و روزه در اسلام جزو اعمال افضل است ولی جهاد درراه خدا جزو افضل‌ترین اعمال است به‌گونه‌ای که خداوند درآیات متعدد قرآنی به گردوغبار سم اسب مجاهدان اسلام قسم‌خورده است.
حسینی با اشاره به حفظ یاد و خاطره سه هزار شهید خراسان شمالی افزود: حفظ گنجینه‌های دفاع مقدس و بازخوانی آن برای نسل نوین از وظایف همه مسئولان و مردم است زیرا که فرهنگ مقاومت و ایثار لازمه هر جامعه‌ای است.
مدیرکل بنیاد استان خراسان شمالی  بابیان اینکه معنویت پشتوانه سیاست است، گفت: برخلاف بسیاری از باورها، در اسلام سیاست با معنویت همراه و جدایی‌ناپذیر است به‌گونه‌ای این دین هم در سطح بین‌المللی و هم در تعاملات اجتماعی الگوی خاص خود را دارد. تاریخ ثابت کرده است که اگر سیاست با معنویت همراه نباشد، فاجعه می‌آفریند که نمونه بارز آن بازخورد فاجعه‌بار سیاست‌های برخی کشورهای ظالم جهان است.
انتهای پیام/