نخستین نرم‌افزار «همراه با شهدا» در خراسان شمالی رونمایی شد

تاریخ انتشارشنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴
کد مطلب : ۳۵۲۸۶۶
نخستین نرم افزار «همراه با شهدا» در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس و هم‌زمان با عطرافشانی گلزار شهدای بجنورد در خراسان شمالی رونمایی شد.
نخستین نرم‌افزار «همراه با شهدا» در خراسان شمالی رونمایی شد
به گزارش «ایثار»، نخستین نرم افزار «همراه با شهدا» در خراسان شمالی روز پنجشنبه هم‌زمان با غبارروبی گلزار شهدا با حضور شماری از مسئولان استانی رونمایی شد.
معاون فرهنگی و آموزشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی در حاشیه این آیین گفت: این نرم افزار ۱۴ آیکن دارد که در آن اطلاعات آماری جامعه ایثارگری بر اساس سامانه سجایا بارگذاری شده که در بازه زمانی یک‌ماهه به‌روزرسانی خواهد شد.
جواد کهن‌سال افزود: ازجمله موضوعات بارگذاری شده کلام ناب شهدا درباره حجاب، انقلاب و نماز است که این موارد از وصیت‌نامه‌های شهدا استخراج‌شده و در اختیار مردم گذاشته می‌شود.
وی گفت: در این نرم افزار مواردی همچون اسناد، مدارک و آثار شهدای هنرمند و همچنین خاطرات رزمندگان و شهدای هشت سال دفاع مقدس بارگذاری شده است که در آن قابل دریافت است. علاقه‌مندان می‌توانند این نرم افزار را  از روز شنبه در سایت نوید شاهد و همچنین ایثار دریافت کنند و پس از یک هفته در سایت بازار قابل‌مشاهده است.
خراسان شمالی بیش از سه هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، همچنین بیش از ۳۵ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس در عملیات حضور داشته‌اند. تعداد کل ایثارگران این استان ۱۰ هزار و ۲۷۷ نفر و تعداد کل آزادگان ۳۹۷ نفر از جانبازان هفت هزار و ۲۳۲ نفر است.
انتهای پیام/