صعود گروه کوهنوردی بسیج بنیاد به قله «خلنو» به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس

تاریخ انتشاريکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
کد مطلب : ۳۵۳۰۹۹
گروه کوهنوردی مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در هفته دفاع‌مقدس به قله 4375 متری خلنو (رشته کوههای البرز مرکزی) صعود کردند.
صعود گروه کوهنوردی بسیج بنیاد به قله «خلنو» به مناسبت چهلمین سالگرد دفاع مقدس
به گزارش «ایثار»، گروه کوهنوردی مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران روز چهارشنبه دوم مهر 1399 در هفته دفاع مقدس با حمایت و پشتیبانی فرمانده مرکز مقاومت بسیج و با سرپرستی صادق لطفی به ارتفاعات البرز مرکزی قله 4375 متری خلنو صعود کردند.
ورزش کوهنوردی یکی از برنامه‌های مصوب بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات در راستای حفظ انسجام، آمادگی و همچنین ارتقای سطح روحیه نشاط و تعالی بسیجیان است. این صعود پس از هماهنگی‌های لازم با سازمان هواشناسی و هیئت کوهنوردی استان و در نهایت فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و در مدت سه روز انجام شد.
قله خلنو در تقسیمات کشوری جزو لاریجان، استان مازندران محسوب می‌شود و بعد از قله‌های دماوند و علم‌کوه بلندترین قله رشته‌کوه البرز نامیده می‌شود. مسیر صعود از ابتدا تا ارتفاع 3600 متری پر از چشمه‌های آب، رودخانه، برف و آبشار است که از این نظر در بین بسیاری از کوه‌های ایران منحصر به فرد است. وجود چشمه زیبای تلخآب در مسیر صعود نیز جذابیت خاصی دارد.
اعضای این گروه کوهنوردی آقایان علی عباسی، علیرضا حاج اسماعیلی، عیسی فارسی،  محمدحسن دشتبان، حمید عبدی، محسن شاه‌ولدی، محمدرضا دستجردی، نادر ذوالفقاری و مجتبی ملک‌محمودی بودند.
انتهای پیام/