شهدا در زندگی جهادی به دنبال نام نبودند

تاریخ انتشاريکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۴
کد مطلب : ۳۵۳۱۵۸
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: زندگی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس یک زندگی جهادی بود و آنان به دنبال نام و نان و لذایذ دنیوی نبودند.
شهدا در زندگی جهادی به دنبال نام نبودند
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام والمسلمین هادی عسگری همزمان با هفته دفاع مقدس در مراسم تجلیل از 6 کارمند ایثارگر دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه که شنبه پنجم مهرماه در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد، با گرامی داشت هفته دفاع مقدس، قدردانی از ایثارگران و مدافعان انقلاب را وظیفه‌ای همگانی دانست.
وی افزود: اساس و پایه هر امری وابسته به معرفت و شناختی است که در آن امر وجود دارد و دوران دفاع‌مقدس نمونه بارزی از این معرفت و شناخت است چرا که در این عرصه افراد و کسانی هستند که به عنوان یک رزمنده با معرفت و با شناخت و با داشتن حبّ به خدای متعال و حبّ به انسانیت پای در این عرصه خطر گذاشته و از کیان اسلام دفاع کردند.
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه با اشاره به این مطلب که منشأ انقلاب اسلامی عاشورا و مقصد آن ظهور و قیام امام زمان (عج) است، افزود: راهبردها و تاکتیک‌های دفاع مقدس برگرفته شده از راهبردها و تاکتیک‌های قیام امام حسین (ع) در عاشورای سال 61 هجری است.
وی به ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری به عنوان یکی از راهبردهای قیام عاشورای امام حسین (ع) و دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: راهبردهایی که در قیام عاشورایی امام حسین (ع) بر آن تأکید شد مشتمل بر راهبرد ولایت‌مداری، ولایت‌پذیری و حرکت کردن حول محور امام حسین (ع) بود و در دفاع‌مقدس نیز رزمندگان اسلام بدنبال آن بودند که حرف امام راحل (ره) بر زمین نماند.
مدیرکل بنیاد استان کرمانشاه تکلیف‌گرایی و در نهایت راهبرد احدی الحسنیین به معنای شهادت یا فتح و پیروزی را دو عامل دیگر راهبردهای عاشورا و لازمه زندگی جهادی عنوان کرد و گفت: در فضای معنوی و پر از صفا و صمیمیت دفاع مقدس مردان بزرگی پرورش یافتند که تا به آخر بر سر پیمان خود راست قامت و استوار ماندند و از کیان نظام و کشور دفاع کردند.
وی خاطرنشان کرد: زندگی رزمندگان اسلام در دفاع مقدس یک زندگی جهادی بود و آنان به دنبال نام و نان و لذایذ دنیوی نبودند لذا علیرغم همه تحریم‌ها، محاصره‌ها و علیرغم کثرت و عده دشمنان نظام اسلامی، این راهبردها و ارزش‌ها و معنویت حاکم بر جبهه‌ها بود که رمز ماندگاری و اقتدار نظام اسلامی تاکنون شده است.
مدیرکل بنیاد کرمانشاه در پایان صبر و تحمل خانواده‌های ایثارگر را ستود و گفت: چون این صبر و شکیبایی برای کسب رضایت الهی و در مسیر شهیدان بوده یقیناً به ثمر خواهد نشست و این پرچم و این انقلاب ان شاء الله به دست صاحب اصلی آن حضرت حجت (عج) خواهد رسید.
انتهای پیام/