فرزندان شهدا در عرصه‌های علمی و اقتصادی در صف اول قرار دارند

تاریخ انتشاريکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب : ۳۵۳۱۹۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اردبیل گفت: در استان اردبیل فرزندان شهدا و جانبازان در عرصه‌های علمی، اقتصادی و تولیدی همچون پدران خویش در صف اول قرار دارند.
فرزندان شهدا در عرصه‌های علمی و اقتصادی در صف اول قرار دارند
به گزارش «ایثار»، یاسر شاهی در نشست شورای اداری استان که با حضور رییس قوه قضاییه اردبیل برگزار شد ضمن خیرمقدم و خوش‌آمد به حجت الاسلام والمسلمین رییسی رییس قوه قضاییه، گفت: استان زرخیرز و شهیدپرور اردبیل از دیرباز بر پیشانی تاریخ کهن این سرزمین می‌درخشد. این خطه عالم‌پرور و ولایت‌مدار در طول تاریخ همواره سرمنشأ خدمات به اسلام و ایران عزیز بوده است.
شاهی ادامه داد: شرکت گسترده جوانان، زنان و مردان غیور این دیار در مبارزات علیه رژیم منحوس پهلوی و تقدیم بیش از 47 شهید گلگون کفن در جریان پیروزی انقلاب اسلامی، همچنین روانه شدن سیل جوانان غیرتمند این استان به جبهه‌های جنگ حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس از افتخارات استان است.
مدیرکل بنیاد استان اردبیل عنوان کرد: در جریان این جهاد فی سبیل الله و در دفاع از اسلام و کشور تعداد 3400 شهید والامقام، 10 هزار جانباز و 700 آزاده سرافراز از استان تقدیم انقلاب اسلامی شده است.
شاهی با بیان اینکه این خدمات در سایه غیرت دینی و تعلق مذهبی این مردم شریف بدست آمده است، گفت: در سایه تعلیمات دینی بزرگانی چون مقدس اردبیلی، علمای بزرگی نظیر آیت اله موسوی اردبیلی و مرحوم آیت الله مشگینی، مرحوم آیت الله مروج و صدها عالم وارسته و عالمان حاضر همچون حضرت آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه، امروز استان اردبیل افتخار می‌کند به عنوان استان ولایت مدار، حسینی و ابوالفضلی شهرت یافته است.
وی بیان کرد: رزمندگان و سرداران شهید این دیار همچون شهیدان معظم داور یسری، سیدمحمود بنی‌هاشم، شاپور برزگر و امیرخلبان غفور جدی اردبیلی، امیر سرتیپ خلبان ضیاء‌الدین ذاکر و بسیجی 13 ساله مرحمت بالازاده و صدها سردار و دلاور بسیجی و ارتشی با شعار یا ابوالفضل و با شجاعت عباسی در میان میادین جنگ حق علیه باطل حاضر شدند و مثل حضرت عباس (ع) وفادارانه به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جان و سر دادند. این خط سرخ شهادت همچنان ادامه دارد و امروز شهیدان مدافع حرم چون علی آقایی‌ها و شهید سیفی و شهید دهقانی‌نیا در این مسیر همچنان استوارند.
وی اظهار داشت: امروز استان اردبیل افتخار دارد که بعد از شهدا و جانبازان عزیز فرزندان غیور آنها در عرصه‌های علمی، اقتصادی و تولیدی همچون پدران خویش در صف اول قرار دارند و وجود تعداد 196 نفر نخبه در استان در سطوحی نظیر علمی، پزشکی، مهندسی و کارآفرینی گواه بر این ادعا است.
شاهی افزود: تعلق یکی از بزرگترین مجتمع‌های تولیدی و کارآفرینی استان به جانباز تلاشگر 70 درصد جناب آقای حاج‌مجید میرزا محمدی نمونه‌ای از این ظرفیت‌هاست و حضور جانبازان 70 درصد این استان در میادین ورزشی و کسب مدال‌های افتخار در سکوهای قهرمانی بین‌المللی برگ زرین دیگری از این گنجینه‌هاست.
وی تصریح کرد: امروز استکبار جهانی به سردمداری آمریکای جنایتکار با اعمال تحریم‌های ظالمانه سعی در شکستن مقاومت این ملت غیور را دارد؛ در این راستا با عنایت به آیات قرآنی و روایات ائمه‌اطهار (ع) و فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری و تجربه تاریخی بهترین گزینه در مقابل تهدیدات استکبار و شیاطین جهانی گزینه فرهنگ ایثار و شهادت است.
مدیرکل بنیاد استان اردبیل بیان کرد: باید بر ترویج این فرهنگ غنی و کارآمد تلاش و کوشش کنیم و با همت و تلاش مضاعف به دغدغه‌های خانواده‌های معظم شاهد و ایثارگر این استان بپردازیم.
شاهی اساسی‌ترین چالش جامعه هدف بنیاد اردبیل را تأمین مسکن، اشتغال فرزندان شهدا و جانبازان و تأمین معیشت آنان عنوان کرد و افزود: امروز تجلیل و تکریم بیش از پیش اصحاب شهدا و ایثارگران از سوی تمام دستگاه‌های دولتی ضروری است.
انتهای پیام/