در راستای گرامیداشت یاد وخاطره شهدا،

برگزاری یادبود شهیدان ولی ا... اتفاقی و محمدعلی بادپر تحت عنوان «آبروی کوچه ،افتخار محله»

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۷
کد مطلب : ۳۵۳۴۳۶
در راستای گرامیداشت یاد وخاطره شهدا، یادبود شهیدان ولی ا... اتفاقی و محمدعلی بادپر تحت عنوان «آبروی کوچه ،افتخار محله» برگزار شد.
برگزاری یادبود شهیدان ولی ا... اتفاقی و محمدعلی بادپر تحت عنوان «آبروی کوچه ،افتخار محله»
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ، همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس ، یادبود شهیدان ولی ا... اتفاقی و محمدعلی بادپر تحت عنوان «آبروی کوچه ،افتخار محله» با حضور خانواده های معزز شاهد وایثارگر به منظور پاسداشت و زنده نگه داشتن یاد وخاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد.
کاظم دوزنده رئیس بنیاد فردوس ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدا بیان نمود: اکنون همه مسئولان و مردم وظیفه‌دارند ادامه‌دهنده راه شهدا باشند و در احیای آرمان‌های شهیدان و ارزش‌های اسلام تلاش کنند تا در جامعه محقق شود و برگزاری این همایش ها و یادواره ها که یک رویداد مهم فرهنگی برای شهرستان است از اقداماتی است که در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نقش بسزایی دارد.
تلاوت آیاتی چند از کلام ا... مجید ، خاطره گویی پدر گرانقدر شهید ، قرائت قسمتهایی از وصیت نامه شهید و مداحی و مدیحه سرایی از برنامه های این مراسم بود .
قابل ذکر است شهید محمدعلی بادپر ، خردادماه 1327 در خانواده ای متدین متولد و مردادماه 1360درمنطقه سومار ، و دانش آموز شهید ولی ا... اتفاقی محصل سال سوم دبیرستان دیماه 1348متولد و در دیماه 1365 منطقه شلمچه ،عملیات کربلای 5 به فیض شهادت نائل آمدند . این دو شهید از یک کوچه و یک محله بودند.
گفتنی است شهرستان  فردوس در 200 کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای 200 شهید، 12 آزاده و 400 جانباز میباشد  که تقديم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران كرده است.