پیروزی‌های انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت‌های ایثارگران است

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۰
کد مطلب : ۳۵۳۴۵۳
مدیرکل بنیاد استان مرکزی گفت: همه پیشرفت‌ها و پیروزی‌هایی که انقلاب اسلامی امروز به دست آورده است وابسته به مجاهدت‌ها و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران دفاع مقدس است.
پیروزی‌های انقلاب اسلامی مرهون مجاهدت‌های ایثارگران است
 به گزارش«ایثار»، مرتضی انصاری‌فر به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور در برنامه زنده تلویزیونی «پلاک عاشقی»، گفت: استان مركزی در طول هشت سال دفاع مقدس 6 هزار و 200 شهيد، 14 هزار جانباز و 780 آزاده سرفراز را تقديم انقلاب اسلامی كرد و كارنامه درخشانی در دوران مقاومت و ايثار از خود به يادگار گذاشت.
وی افزود: همه پیشرفت‌ها و پیروزی‌هایی که انقلاب اسلامی امروز به دست آورده است وابسته به مجاهدت‌ها و از خودگذشتگی شهدا، جانبازان و آزادگان در دوران دفاع مقدس است.
انصاری‌فر گفت: چهلمین سالگرد دفاع مقدس اتفاق مهمی است، پس از گذشت چهل سال از مجاهدت‌ها و ایثارگری‌های دوران باشکوه دفاع مقدس به رهبری حضرت امام (ره)، امروز شاهد تبلور صلابت نظامی، علمی، فرهنگی و سیاسی در سایه مقاومت و پایداری در برابر استکبار جهانی و حامیان منطقه‌ای آن هستیم.
وی گفت: امروز نسل جوان ما نیازمند آگاهی لازم از مجاهدت‌ها، ایثارگری‌ها، شجاعت‌های رزمندگان و فرهنگ دفاع مقدس هستند و این وظیفه بر عهده همه ما خصوصاً واحدهای فرهنگی است.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی گفت: انقلاب اسلامی ایران با رهبری داهیانه آن امام فرزانه توانست با ایجاد تحولی شگرف در ابعاد فردی و اجتماعی، آنان را به سوی ایثار و جانفشانی در راه هدف مقدس سوق دهد.
وی تاکید کرد: امام خمینی (ره) این نکته را مورد تاکید قرار می‌دادند که چه کشته شویم و چه بکشیم پیروزیم چرا که به اهداف مقدس مکتب و به حفظ میراث اسلام نایل شده‌ایم و مهم آنست که انسان در راه مکتب شهید شود نه اینکه مکتب مدفون شود. از این رو، ایشان معتقد بودند شهادت عزیزان پاکباخته موجب احیای اسلام و یکی از نشانه‌های پیروزی تلقی می‌شود.
انصاری‌فر بیان کرد: تلاش همه ما در جهت رشد خدمات موجب عزت و اقتدار نظام خواهد بود و در کنار این امر لازم است شهدا و ایثارگران را به عنوان چهره‌های شاخص و برجسته انقلاب و نظام از طریق صدا و سیما به جامعه بشناسانیم.
وی به فعالیت‌های رسانه در هفته دفاع مقدس و احیای این فرهنگ اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط فعلی و تاکید مقام معظم رهبری، نقش رسانه‌ها در جهت دهی فكری و فرهنگی، تعیین ساختار هویت ملی و ارتقای اخلاق و معنویت در جامعه بسیار مهم و تعیین كننده است.
انصاری‌فر با اشاره به تاثیر فكری و فرهنگی رسانه بر اذهان عمومی تأكید كرد: باید بر مدیریت رسانه‌ای و برنامه‌سازی رسانه، دین، اخلاق و فضیلت حاكم شود و در این صورت رسانه‌ها می‌توانند زمینه‌ساز خوشبختی انسان‌ها شوند.
انتهای پیام/