شهدای مدافع حرم در موقعیت حساس از کشور و دین دفاع می‌کنند

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰
کد مطلب : ۳۵۳۵۰۲
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در دیدار با خانواده شهید مدافع حرم «هاشم دهقانی‌نیا» گفت: بالاترین جهاد، جهاد در مقابل کج فهمی‌های دینی است و شهدای مدافع حرم در موقیت حساس از کشور و دین دفاع می‌کنند.
به گزارش «ایثار»، آیت الله سید حسن عاملی یکشنبه ششم مهرماه با همراهی مدیرکل استان اردبیل در دیدار با خانواده شهید «هاشم دهقانی‌نیا» با نثار سلام و درود به ارواح طیبه شهدا و تجلیل از مقام شامخ شهید مدافع حرم و خانواده گرانقدر شهید گفت: دیدار با خانواده‌های معظم شهدا ادای دین است به ساحت شهیدان، و حمایت و دفاع از فکر و اندیشه شهدا وظیفه ما است، آنها بر گردن همه ما حق دارند.
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: با درایت و راهبرد رهبر معظم انقلاب اسلامی ما سنگرهای دفاع از کشور را در خارج از مرزهای خود ایجاد کردیم چون هرکس در داخل خانه خود با دشمن درگیر شود ذلیل خواهد شد. امنیت، عزت، استقلال و حاکمیت ملی امروز کشورمان را مدیون شهدای مدافع حرم هستیم.
وی افزود: شهدای مدافع حرم در چنین موقعیت حساسی از کشور و دین دفاع می‌کنند. آنان در برابر دشمنان حرم‌های مطهر ایستادگی کردند که اگر این دفاع و ایستادگی نبود امروز از حرم‌های شریف امام‌های ما در کربلا و نجف و کاظمین آثاری نمانده بود. تکفیری‌ها اعلام کرده بودند و قصد داشتند طوری این حرم‌ها را منفجر کنند که حتی تا عمق چند ده متری آثاری از قبور مطهر معصومین نماند.
امام جمعه اردبیل با تأکید بر کج فهمی‌های دینی داعش و تکفیری‌ها تصریح کرد: بالاترین جهاد، جهادی است که در برابر کج فهمی‌های دینی باشد و مدافعین حرم جهادگرانی هستند در برابر کج فهمی‌های دینی و در برابر چنین افکاری به مبارزه ایستاده‌اند و هرکس در برابر این تکفیری‌ها بایستد به جهادی قدسی دست زده است.
شهید «هاشم دهقانی‌نیا» متولد سال 67 از تکاوران و رزمی کاران زبده تیپ ۳۷ سپاه حضرت عباس (ع) سال 94 برای دفاع از حریم امامت و ولایت به جبهه مقاومت در سوریه  اعزام شد و سال ۹۵ در عملیاتی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
انتهای پیام/