معرفی فرهنگ ایثار به نسل‌های آینده از اولویت‌های شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱
کد مطلب : ۳۵۳۵۲۵
مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اهداف اصلی این شورا را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی آن به نسل‌های آینده دانست.
معرفی فرهنگ ایثار به نسل‌های آینده از اولویت‌های شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد در چهاردهمین نشست شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان البرز که همزمان با آخرین روز هفته دفاع مقدس برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک هفته دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس یادآور رشادت‌های رزمندگان است و اگر صدسال از جنگ بگذرد هیچ نسلی خالص‌تر، بهتر، ارزشمندتر و قابل اعتمادتر از نسلی که جنگ را اداره کرد نیست.
مدیرکل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اهداف اصلی این شورا را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی آن به نسل‌های آینده دانست و گفت: این فرهنگ و تلاش برای اعتقادات در زمان جنگ بود که موجب پیروزی ما در جنگ شد.
وی با عنوان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت نیاز به اثبات ندارد گفت: کافی است ما اثبات کنیم که به این فرهنگ معتقد هستیم. ترویج این فرهنگ باید در اولویت یکسانی برای تمامی اعضای این شورا باشد تا به خروجی قابل قبول برسیم.
حجت الاسلام کاویانی‌راد با اشاره به اینکه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت کارهای اجرایی انجام می‌دهد، گفت: باید تصمیمات اصولی برای تحقق ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در این شورا اتخاذ شود.
عزیزالله شهبازی استاندار البرز نیز در این نشست با گرامی‌داشت سالروز شکست محاصره آبادان، گفت: نهضت ایثار و شهادت از قیام امام حسین (ع) تاکنون جاودانه مانده و این عشق و فرهنگ همچنان ادامه دارد. شهدا و ایثارگران در زمانی که کشور در خطر بود، جان خود را در راه حفاظت و حراست از کیان و ناموس ایران اسلامی فدا کردند. استان البرز 5 هزار و 250 شهید را تقدیم انقلاب کرده و 16 هزار ایثارگر نیز در بنیاد شهید و امور ایثارگران پرونده عضویت دارند.
وی افزود: 3 هزار واحد مسکن برای خانواده شهدا و ایثارگران در سفر جناب اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی تفاهم‌نامه‌ای پیش‌بینی شد و این طرح در کشور الگوی استان‌ها شد. طی مکاتبه‌ای از شهرداران این استان درخواست می‌شود که در راستای ایجاد بسترهای دیوار نوشته و نصب تندیس در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت همراهی لازم را داشته باشند.
انتهای پیام/