دفاع مقدس، نمادی از اتحاد ملت ایران بود

تاریخ انتشاردوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۴
کد مطلب : ۳۵۳۵۸۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی گفت: دفاع امری ذاتی و فطری است و دفاع مقدس نمادی از اتحاد مردم ایران بود که با بصیرت امام راحل ایجاد شد.
دفاع مقدس، نمادی از اتحاد ملت ایران بود
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی یکشنبه ششم مهر در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت که در سالن اجتماعات نمایشگاه بین‌المللی مشهد مقدس برگزار شد، گفت: برپایی این نمایشگاه یک حرکت بی‌نظیر از بسیج، همدلی و اتحاد بود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی افزود: دفاع یک مسئله فطری است که در موجودات زنده و حتی نباتات مشاهده می‌شود.
وی افزود: حتی در دین اسلام نیز، خداوند بارها در قرآن تاکید کرده است که مسلمانان خود را قوی کنند و در غیر این صورت معاندین بر آنان مسلط می‌شوند. مسلمانان باید در برابر هرگونه تهاجم و حمله آماده باشند و از خود دفاع کنند.
حجت الاسلام معصومی با بیان اینکه دفاع مقدس نمادی از اتحاد ملت ایران بود، ادامه داد: آنچه در این چهل ساله انقلاب اتفاق افتاده همین دفاع است، تمام هدف و برنامه دشمن این بوده و هست که این دفاع مقدس که با پایه‌های اعتقادی و ایمانی صورت گرفته را بشکند.
وی تصریح کرد: دشمن برای نقطه نقطه این کشور برنامه داشته است، برای عشایر، مذاهب و قبایل مختلف برنامه‌های موذیانه کشید تا اتحاد و سپس دفاع ایرانیان را از بین ببرد.
مدیرکل بنیاد استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: بصیرت امام راحل و مقام معظم رهبری تمامی نیرنگ‌های دشمنان معاند را خنثی کرد و دشمنان قسم خورده اسلام امروز در محاصره کسانی هستند که خودشان تولید کردند.
 وی به مقام شهدا اشاره کرد و گفت: شهدا حیات طیبه دارند، بسیاری از مردم جهان اعتقادی به مسائل مذهبی ندارند، اما برای کسی که جان خودش را برای امنیت مردم فدا کرده، احترام قائل می‌شوند.
انتهای پیام/