مکتب شهادت کشور را زنده و بالنده نگه‌ داشته است

تاریخ انتشارسه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب : ۳۵۳۸۳۷
مدیرکل بنیاد استان مرکزی بابیان اینکه تمام تلاش دشمن این است که یاد و نام شهدا در جامعه به فراموشی سپرده شود، گفت: آن‌ها می‌دانند که مکتب شهادت این کشور را زنده و بالنده نگه‌داشته است.
مکتب شهادت کشور را زنده و بالنده نگه‌ داشته است
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره معلم شهید «عباس نجفی» با حضور در مدرسه شاهد، بابیان اینکه تمام تلاش دشمن این است که یاد و نام شهدا در جامعه به فراموشی سپرده شود، گفت: آن‌ها می‌دانند که مکتب شهادت این کشور را زنده و بالنده نگه‌داشته است.
وی عنوان کرد: هشت‌ سال دفاع مقدس گنجینه‌ای تمام‌نشدنی از فرهنگ و معارفی است که باید برای نسل‌های آینده ثبت و تبیین شود.
انصاری‌فر بابیان این‌که کلمه شهادت از قداست ویژه‌ای برخوردار است، گفت: این قداست عنایتی است که خداوند به شهدا هدیه داده است چراکه شهید در راه اهداف و ارزش‌های اسلام باانگیزه تمام وجود خود را تقدیم اسلام می‌کند و در بین مردم از جایگاه ارزشمندی برخوردار است.
انصاری‌فر امنیت امروز ایران اسلامی را مدیون رشادت‌های شهدا دانست و تصریح کرد: در دنیا هیچ کشوری مانند ایران در امنیت و آرامش نیست و باید قدردان کسانی باشیم که از جان و مال خویش گذشتند تا ما امروز چنین امنیت و عزتی داشته باشیم.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی ترویج سیره و راه و روش شهدا را نیاز مهم جامعه دانست و گفت: وظیفه رزمندگان در این خصوص بسیار سنگین است و باید خاطرات و فرهنگ ایثار و شهادت برای استفاده آیندگان ثبت و ضبط شود.
وی گفت: شهدا نسبت به خداوند معرفت واقعی پیدا کردند و این نیازمند خودشناسی است و شهدا خود را به‌خوبی شناختند. اگر امروز می‌خواهیم همانند شهدا باشیم، باید در ابتدا راه خود را به‌خوبی پیدا کرده و دستیابی به این مهم نیازمند خودشناسی است.
انتهای پیام/