171 نفر از بانوان قم در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند

تاریخ انتشارسه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۳
کد مطلب : ۳۵۳۸۴۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: در دوران دفاع مقدس 171 نفر از بانوان قم در جریان بمباران هوایی مناطق مسکونی به شهادت رسیدند.
171 نفر از بانوان قم در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیدند
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسن هنرمند با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس 171 نفر از بانوان قم در جریان بمباران هوایی مناطق مسکونی به شهادت رسیدند، گفت: دشمنان بعثی به‌تلافی شکست‌هایشان در جبهه‌ها، شهرها را مورد بمباران هوایی قرار می‌دادند، در حالیکه این اقدام نقض آشکار حقوق بشر است و در این جنگ کشورهای بسیاری که مدعی حقوق بشر نیز هستند، پشتیبان بعثی‌ها بودند.
وی افزود: در بمباران هوایی شهر قم بیش از 212 نفر به شهادت رسیدند و در بین شهدا کودکان شیرخواره، دانش آموزان و زنان بی‌دفاع در شمار شهدای بمباران بودند.
مدیرکل بنیاد استان قم گفت: بمباران هوایی شهرها گاه باعث کشته شدن کل اعضای یک خانواده و یا شهادت تعداد زیادی از اعضای یک خانواده می‌شد و خانه‌های مسکونی ویران می‌شد.
حجت الاسلام هنرمند تصریح کرد: اما هیچ کدام از این حرکت‌های ناجوانمردانه در طول هشت سال دفاع مقدس باعث نشد تا در روحیه ایثار، شهادت‌طلبی و مقاومت ملت ایران خللی وارد شود. زنان و مردان گوش به فرمان ولایت یا در جبهه‌ها حضور داشتند و یا در پشت جبهه به یاری رزمندگان مشغول بودند و با ایمان‌های استوار در جنگی نابرابر بعثی‌ها و هم پیمانانشان را به شکست وادار کردند.
انتهای پیام/