وصیت نامه شهید علیرضا توسلیان قماشچی

تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۲
کد مطلب : ۳۵۴۰۶۹
شهید توسلیان اول آذرماه سال 1344 در زنجان دیده به جهان گشود تا پایان دوره راهنمایی درس خواند و به پارچه فروشی مشغول شد، هشتم بهمن ماه سال 1365 در بمباران هوایی زادگاهش به درجه رفیع شهادت نائل آمدو در گلزار پایین شهرستان زنجان به خاک سپرده شد.
وصیت نامه شهید علیرضا توسلیان قماشچی
 پدر و مادر عزیزم شما که مثل من خوب می دانید که این دنیا فانی و محل گذر است گذرگاهی که هرکس به نوعی به آن می‌نگرد. کسانی که خدا را بشناسند و واقعیت‌های این دنیا را ببینند خواهند فهمید که دل بستن به این دنیا پوچ و بی‌فایده است پس چه بهتر که انسان طوری زندگی کند و راه خود را انتخاب نماید.که توشه خوبی برای فردا داشته باشد. پدر و مادر عزیزم می‌دانم برای شما سخت است تحمل کردن دوری، شمایی که بعد از خدا به من امید دارید. من که تنها پسر خانواده‌ام و در فردای پیری دست شما را خواهم گرفت و پشتیبان شما خواهم بود ولی چاره‌ای نیست. هر چه هست من برا این راهی که می‌روم معتقدم و می‌دانم شما هم این حق را به من می‌دهید که در هر شرایطی که باشم خودم راهم را انتخاب کنم و بعدها شما خواهید فهمید که من نا آگاهانه به این راه نرفتم و از پوچی و سرگردانی این راه را انتخاب نکردم بلکه قصد من فقط الله است و راهی را که او می‌پسندد. اینها  را می‌گویم که تا آیندگان بدانند که روندگان بی‌جهت نرفتند.
 پدر و مادر عزیزم! ذکر خدا را فراموش نکنید و خدا را شکر گویید و تمام کارها را به خدا واگذارید و در برابر مشکلات مثل کوه استوار باشید و سرخم نکنید و بر شیطان که فضونیت انسان را دارد غلبه نمائید. پس چه بهتر راهی را که انتخاب می‌کنیم خدا پسند و الهی باشد. من نیز مطمئنم که با توجه به عمر کوتاه انسان شایسته نیست که در راه غیر گام بردارد شما با استواریتان و من با رفتنم در این راه گام خواهیم برداشت.
ان شاءالله
روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زنجان