اختتامیه طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در ایلام برگزار شد

تاریخ انتشارچهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۶
کد مطلب : ۳۵۴۰۷۱
مراسم اختتامیه طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در استان ایلام روز چهارشنبه ۹ مهرماه در سالن جلسات اداره کل بنیاد ایلام برگزار شد.
اختتامیه طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در ایلام برگزار شد
به گزارش «ایثار»، مراسم اختتامیه «طرح ملی سه شنبه‌های تکریم» با حضور حسین براتی مسئول شورای سیاستگذاری و هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری مساجد کشور و اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، حجت الاسلام و المسلمین چراغی‌پور مدیر ستاد کانونهای مساجد استان ایلام، عمران خودآموز مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.
اسدالله تولیده در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با تقدیر از حسن تدبیر صورت گرفته در خصوص طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم، اظهار کرد: اجرای موفق این طرح بیانگر هماهنگی بسیار خوب و کم‌نظیر بین بخشی، میان دستگاه‌های اجرایی استان بود. ارزش این طرح به این بود که در بین دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان هم‌افزایی ایجاد کرد تا به محضر خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران رسیده و از مقام آنان تجلیل کنند.
وی افزود: در راستای اجرای طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم از خانواده‌های معزز شهدایی که کمتر مورد توجه قرار گرفته بودند و یا مسئولان در منزل این خانواده‌ها حضور نیافته بودند، تجلیل شد و یکی از برکات این طرح این بود که در منزل خانواده‌های معظم شهدا در مناطق روستایی حضور پیدا کردیم.
مدیرکل بنیاد ایلام بیان داشت: معیار انتخاب خانواده‌های معظم شهدا در قالب این طرح بر اساس سال شهادت و تاریخ شهادت شهدا بود که همراه با مسئولان در منزل این عزیزان حضور یافته و علاوه بر شهر ایلام، شهرستان‌ها و‌ مناطق محروم  استان نیز  تحت پوشش اجرای این طرح ملی قرار گرفتند.
وی در ادامه با تشکر از همه مسئولانی که در برگزاری این طرح همراهی داشتند، از حضور صمیمی و پدرانه حجت الاسلام و المسلمین کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تقدیر کرد و اظهار داشت: در اولین هفته از برگزاری این طرح در استان ارتباط ویدئوکنفراسی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور با خانواده معظم شهید برقرار شد.
تولیده با اشاره به اینکه ما هر چه داریم از برکت جانفشانی شهدا و‌ پایداری و ایستادگی خانواده‌های معظم آنان است، گفت: در زمان جنگ در استان ایلام با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت لشکر یازده امیرالمومنین(ع) برای امنیت و دفاع از آرمان‌های امام راحل عظیم الشأن و انقلاب راه‌اندازی شد و شهدا از جان و مال خود گذشتند و امروز این قشر عزیز شایسته تکریم هستند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: ظرفیت بسیار بالایی در استان ایلام در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد. اصحاب رسانه و مطبوعات نیز در راستای اجرای طرح ملی سه شنبه‌های تکریم در سطح استان با ما همراه بودند که قابل تقدیر است.
در پایان این مراسم در جهت قدردانی از زحمات و تلاشهای صورت گرفته در اجرای طرح ملی سه‌شنبه‌های تکریم در استان ایلام، لوح تقدیر حجت الاسلام و المسلمین حبیب ارزانی رییس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور توسط حسین براتی مسئول دبیرخانه شورای سیاستگذاری و هماهنگی کانونهای فرهنگی هنری و مساجد کشور (فهما) به اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اهدا شد.
انتهای پیام/