پاسداری رشید از خطه کامیاران

تاریخ انتشاردوشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۱۱
کد مطلب : ۳۵۴۲۳۵
شهید روحانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به صف مجاهدان سبز پوش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و پس سالها مبارزه در جبهه، سرانجام در روستا پشاباد به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
پاسداری رشید از خطه کامیاران
به گزارش ایثار واحد کردستان، شهید محمود روحانی روز سوم فروردین ماه سال 1316 در روستای کاشتر از توابع شهرستان کامیاران به دنیا آمد.
 
کودکی
محمود دوران کودکی را در محیط با صفای روستا پشت سر گذاشت، نبود امکانات تحصیلی و آموزشی در روستا باعث شد تا در دوران کودکی از نعمت علم و دانش بی بهره بماند اما با سعی و تلاش خود و شرکت در کلاسهای آموزش قرآن در مسجد روستا و بعد از مدتها از طریق مختلف توانست سواد را در حد خواندن و نوشتن فرا بگیرد.

ازدواج
وی در همان دوران خردسالی به امورات روستا از قبیل کشاورزی و دامداری مشغول بود تا اینکه در سن 20 سالگی بنا به تصمیم بزرگان خانواده تصمیم به ادای تکلیف سنت حسنه ازدواج با دختری نجیب از خانواده ای محترم زندگی مشترک را آغاز کرد و ثمره این پیوند چهار پسر و یک دختر است.

انقلاب اسلامی
محمود بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) با رغبت و علاقه‌ای که به اسلام و انقلاب اسلامی داشت، با روحیه خستگی ناپذیر و تلاش و فعالیت در جهت حفظ دستاوردهای انقلاب، به صف مجاهدان سبز پوش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست.

شهادت
محمود، این پاسدار رشید سپاه اسلام پس سالها مبارزه در جبهه و حضور در درگیری های فراوان در برابر ضد انقلاب، سرانجام روز ششم مهر ماه سال 1366 در نبردی قهرمانانه در روستا پشاباد به درجه رفیع شهادت نائل آمد.