در راستای تکریم ایثارگران،

دیدار مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با جانباز غلامی در سرایان

تاریخ انتشارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : ۳۵۴۲۷۸
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: تداوم دفاع مقدس آزادگان فرهنگی در عرصه‌های مختلف تعلیم و تربیت و حضور فعال ایشان در بزنگاه های تاریخی، زمینه ساز بصیرت افزایی، افزایش قدرت تحلیل ، پویایی و پیش‌روندگی نسل جوان جامعه می شود.
دیدار مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با جانباز  غلامی در سرایان
به گزارش ایثار واحد خراسان جنوبی ، در راستای تکریم ایثارگران واقعی مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی به همراه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولین شهرستان سرایان با خانواده آزاده، جانباز و ایثارگرفرهنگی، آقای رمضان غلامی دیدار و گفتگو کردند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: :یکی از حقایق الهام‌بخش و درس‌آموز ملت در عرصه دفاع مقدس، مقاومت و ایستادگی آزادگان و پایداری و تحمل سختی‌ها و مرارت‌های دوران اسارت و تأثیری که در روند موفقیت‌ها و پیروزی‌ها داشته‌اند، است.
وی اضافه کرد:روایت مقاومت رزمندگان اسلام وفرزندان آزاده ملت در جنگ تحمیلی هشت ساله در مقابل جنایت‌ها و و حشی ‌گری‌های  رژیم بعثی عراق ، یادآور میزان پای‌بندی و باور توصیف‌ناپذیر آنان به اهداف و آرمان‌های دینی، انقلابی و ملی است به گونه‌ای که در این عرصه، متحمل شکنجه و اذیت و آزارهای فراوان گردیدند؛ اما برابر دشمن لحظه و ذره‌ای از خود سستی و ضعف نشان ندادند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با اشاره به نقش‌آفرینی‌های آزادگان فرهنگی در روند پیشرفت و تعالی فرهنگ ایثار و مقاومت در نظام تعلیم و تربیت استان و در حوزه‌های دانش بنیان، عنوان کرد: نقش‌پذیری‌ها و نقش آفرینی‌های بزرگ آزادگان سرافراز فرهنگی در عرصه های علمی و تربیتی؛ در حقیقت تداوم حماسه سازی های دفاع مقدس در برابر نظام سلطه و صهیونیسم در عرصه‌هایی فراتر از جنگ سخت و نیمه سخت، در حوزه جنگ نرم و میادین فرهنگی است.
شایان ذکر است که روستای چرمه 16 شهید والا مقام تقدیم اسلام و انقلاب کرده و اولین شهید انقلاب شهرستان سرایان فرزند سرافراز همین روستا می باشد.