شهید «زانا محمودپور»

سربازی که با پوشیدن یونیفرم نظامی احساس غرور و افتخار می‌کرد

تاریخ انتشارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۴:۰۳
کد مطلب : ۳۵۴۹۵۵
شهید «زانا محمودپور» وقتی که در حال خدمت سربازی یونیفرم نظامی به تن می‌کرد احساس غرور و افتخار قابل وصفی داشت، به طوریکه در چهره اش می‌شد احساس مسئولیتش نسبت به مردم، میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به خوبی درک کرد.
سربازی که با پوشیدن یونیفرم نظامی احساس غرور و افتخار می‌کرد
به گزارش ایثار واحد کردستان، شهید زانا محمودپور سوم مرداد ماه 1372 در روستای سالوک از توابع شهرستان بانه به دنیا آمد.

کودکی
زانا در دوران کودکی بسیار آرام بود همچون کودکان دیگر ایام را با بازیهای کودکانه می‌گذراند. با رسیدن به سن 6 سالگی راهی مدرسه شد و مقطع ابتدای را در همان روستا به اتمام رساند. پدرش برای گذراندن دوره راهنمایی او را به روستای «آرمرده» فرستاد.
وی بعد از پایان دوره راهنمایی، به دلیل نبود امکان ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان راهی روستای «شوی» شد.

خصوصیات اخلاقی
زانا نمی‌توانست بار سنگین معیشت خانواده را روی دوش پدرش تحمل کند. علیرغم مخالفت پدر، دست از ادامه تحصیل کشیده و برای کمک به معیشت خانواده شروع به کار و فعالیت کرد.
وی در همان دوران جوانی فرایض دینی را همیشه در اولویت تمام امور قرار می‌داد. در برابر پدر و مادر متواضع و فروتن بود، به طوریکه پدرش می‌گفت؛ به یاد ندارم کاری به او محول کرده باشیم و زانا گفته باشد (نمی‌توانم، نمی‌شود و یا انجام نمی‌دهم) با همین اعتماد به نفس و پشت کار هر غیر ممکنی را ممکن می ساخت.
زانا با آنکه نوجوانی بیش نبود اما بسیار قدردان و شکرگزار بود و در برابر همه احاد جامعه خصوصا خانواده و اطرافیان احساس مسئولیت می کرد و در تمام کارها پیشقراول بود.
وقتی که در حال خدمت سربازی یونیفرم به تن می کرد احساس غرور و افتخار قابل وصفی داشت، به طوریکه در چهره اش می‌شد احساس مسئولیتش نسبت به مردم، میهن و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به خوبی درک کرد.

سربازی که با پوشیدن یونیفرم احساس غرور و افتخار می کرد

شهادت
وی با رسیدن به سن 18 سالگی برای گذراندن خدمت مقدس سربازی اعزام شد. سر انجام روز هجدهم مهر ماه 1392 در درگیری شجاعانه با ضد انقلاب در روستای ساوان به وقوع پیوست، مجروح و در روز بیست و ششم مهر ماه 1392 به درجه رفیع شهادت نایل گردد.

سربازی که با پوشیدن یونیفرم احساس غرور و افتخار می کرد

پیکر مطهر این شهید بزرگوار بر دستان مردم غیور و مرزدار بانه تشییع و گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.