هنر مهمترین ابزار انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل امروز است

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۳۰
کد مطلب : ۳۵۵۲۱۴
جانباز ۷۰ درصد روشندل، با زبان هنر طرح‌ها و ماکت‌های دوران دفاع مقدس را می‌سازد و با انجام کارهای هنری، فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل امروز و آینده منتقل می‌کند.
هنر مهمترین ابزار انتقال ارزش های دفاع مقدس به نسل امروز است
به گزارش ایثار شهرستان ها"دفاع مقدس دارای گنجینه‌های معنوی و معرفتی است که باید به درستی این گنجینه‌های ارزشمند را برای تمام آحاد جامعه و به ویژه نسل امروز تبیین و معرفی کرد.  حسن ادیبی جانباز ۷۰ درصد، هنرمند، ورزشکار و از یادگاران سرافراز دوران ۸ سال جنگ تحمیلی است که با زبان هنر،ارزش های دوران دفاع مقدس را به نسل امروز منتقل می کند.
حسین ادیبی در گفتگو با ایثار شهرستان ها از نحوه جانبازیش این طور گفت:عملیات کربلای ۵ با رمز یا زهرا(س) در ۱۹ دی ماه سال ۶۵ آغاز شد و در صبح ۲۴ دی ماه در منطقه ضلع جنوب شرقی شلمچه جزیره بوارین روبه‌روی پتروشیمی عراق ساعت ۶ و نیم صبح در حالتی که هوا گرگ و میش بود، زمان برگشتن ترکش دشمن به گیجگاه چپ اصابت کرد و از پشت چشم چپ رد و از چشم راست خارج شد و به جلو مغز، پرده شبکیه و رگ عصب چشم آسیب رساند و از ناحیه هر دو چشم مجروح شدم.
وی در خصوص نقش هنر در انتقال ارزشهای دفاع مقدس نیز گفت:سنگرهای دفاع مقدس دارای حقایقی بوده و این مکان‌ها با اخلاص و ایمان رزمندگان مقدس شده است. مقام معظم رهبری فرمودند که به هر نحوی که می‌توانید این حقایق را نشان دهید تا یاد شهیدان زنده بماند؛ همانطور که مردم در هر سنی در زنده نگه داشتن قیام امام حسین علیه السلام و شهدای کربلا برنامه‌های مختلف فرهنگی و مذهبی اجرا می‌کنند. این‌ها نشان می‌دهد که یادآوری هر نکته مهمی در ذهن می‌ماند. ما هم سعی کردیم به لطف خدا و یاری شهدا وظیفه کوچکی از مسؤولیتی بزرگی که بر دوش داریم را با کارهای هنری به نسل‌های بعد منتقل کنیم. 
ادیبی از دوران کرونا هم گفت و از حال و هوای این روزهایش که با توجه به شرایط بینایی به شغل خاصی مشغول نیستم ولی برای حفظ سلامتی عضو تیم گلبال هستم البته بخاطر  شیوع کرونا فعلاً باشگاه تعطیل است اما توانسته‌ایم به رتبه اول مقامات کشوری و مقام پنجم در ده تیم برتر کشور دست یابیم. همچنین با استفاده از لوازم صوتی قرآن، سخنرانی و مداحی گوش می‌کنم.