شهیدی که پس از سال ها پیکرش سالم بود

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۴
کد مطلب : ۳۵۵۲۱۵
روایتی شیرین از فرزند شهیدی که پیکر پدر را پس از سال ها دوباره لمس کرد.
شهیدی که پس از سال ها پیکرش سالم بود
به گزارش ایثار شهرستان ها"کرامات و جلوه های معنوی در سیره و زندگی شهدا به وضوح وجود دارد. در خاطره ای از شهید محمد شکرویان به نمونه ای از این کرامات اشاره شده است .
خاطره از «شهید محمد شــــکرویان»
قرار بود شهید علی اکبر نریمان را در گلزار شهدای شهمیرزاد خاک سپاری کنند. آن هم کنار مزار پدر شهیدم.آن زمان 13 سال داشتم و بعد از مدرسه برای تشییع پیکر شهید راهی گلزار شهدا شدم. داشتند قبر را می کنند که ناگهان دیواره کنار قبر فرو ریخت، سرم را پایین آوردم و نگاه کردم با تعجب دیدم کفن سالم است و قسمتی از پای شهید کفن نداشت.
پیکر شهید با آنکه چهار سال از خاکسپاری می گذشت سالمه سالم بود. دست بردم داخل قبر و پای پدر شهیدم را لمس کردم.آنچنان بوی عطر عجیبی در فضا پیچید که نمی توانم وصفش کنم.بلند بلند گریه می کردم و تا خانه دویدم، دستم را به خانواده و فامیل ها نشان می دادم. می گفتم ببویید. این عطر شهید است.
پیکر پدر شهیدم سالم سالم بود.
شكرويان، محمد: دهم ارديبهشت 1316، در شهر شهميرزاد از توابع شهرستان مهدیشهر به دنيا آمد. پدرش ابراهيم و مادرش ام‌هاني نام داشت. تا پايان دوره ابتدايي درس خواند. ازدواج كرد و صاحب دو پسر و دو دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور يافت. بيست و چهارم اسفند 1363، در جزيره مجنون عراق بر اثر اصابت تركش به سينه، شهيد شد. پیکر او را در گلزار شهداي زادگاهش به خاک سپردند.