دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با نمایندگان استان البرز

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۰
کد مطلب : ۳۵۵۳۴۸
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.
دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با نمایندگان استان البرز
به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی روز دوشنبه ۲۱ مهرماه در دیدار با نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی که در سالن جلسات حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، در خصوص راه‌اندازی شعبات بانک دی در شهرستان‌ها به‌منظور خدمات‌رسانی به ایثارگران گفت: در حال حاضر مقرر شده است که دفاتر و باجه‌های بانک دی و بیمه دی در شهرستان‌های دور از مرکز استان در محل ادارات بنیاد شهید و امور ایثارگران ایجاد شود تا خدمات‌رسانی به ایثارگران تسهیل شود.
معاون رییس جمهور با اشاره به ساماندهی گلزارهای مطهر شهدا تصریح کرد: در این زمینه بر اساس قانون مسئولیت بر عهده وزارت کشور و شهرداری‌هاست و این کار باید با نظارت بنیاد شهید و امور ایثارگران انجام شود تا منویات مقام معظم رهبری در این زمینه رعایت شود.
وی موضوع اشتغال را یکی از دغدغه‌های جاری کل کشور دانست و گفت: ایثارگران عزیز نیز در این زمینه دارای مشکلاتی هستند و در این راستا از تمام ظرفیت‌های قانونی برای استخدام این عزیزان استفاده می‌شود و بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیر اعمال این سهمیه‌هاست. همچنین مواد دیگری از قانون برای اشتغال ایثارگران وجود دارد که به دلیل برخی ابهامات قانونی به‌صورت دقیق اجرایی نمی‌شوند و در این زمینه نیز باید با همکاری نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی این مشکلات برطرف شود.
نمایندگان استان البرز در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به بیان دغدغه‌ها و مسائل مربوط به ایثارگران در حوزه‌های انتخابی خود پرداختند و بر لزوم تعامل بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جهت حل مسائل و مشکلات ایثارگران در حوزه قانون‌گذاری تأکید کردند.
انتهای پیام/