کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یادواره «شهدای وحدت» در مشهد مقدس برگزار شد

24 مهر 1399 ساعت 15:36

یادواره شهدای وحدت، بزرگداشت شهیدان «نورعلی شوشتری» و «رجبعلی محمدزاده» با همکاری بنیاد خراسان رضوی و با حضور محمدباقر قالیباف رییس مجلس در مشهد مقدس برگزار شد.


به گزارش «ایثار»، محمدباقر قالیباف پنج‌شنبه 24 مهر در یادواره شهدای وحدت بزرگداشت شهیدان «نورعلی شوشتری» و «رجبعلی محمدزاده» که در سالن انقلاب مجتمع آیه‌های مشهد مقدس برگزار شد، گفت: امروز کنار یکدیگر گرد آمدیم تا از وجود خانواده‌های معظم شهدا بهره ببریم و از شهدای بزرگی مانند شهید شوشتری یاد کنیم.
رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید شوشتری در میان مسلمانان کاملاً شناخته شده است، پس از دفاع مقدس تعدادی از افراد هنوز در سنگر جنگ بودند و از صحنه جنگ دور نشدند تا که به شهادت رسیدند، شهید شوشتری از روزهای ابتدایی در کردستان حضور یافت و در دوره دفاع مقدس از ابتدا تا انتها مجاهدت کرد.
قالیباف با اشاره به اینکه این شهید بزرگوار هرگز خودش را در گروه‌ها قرار نداد تاکید کرد: برای شهید شوشتری مهم انقلاب، رهبری و مردم بود و همه چیز را در خدمت امنیت و وحدت و خدمت قرار داده بود. شهید شوشتری، شهید سلیمانی، شهید کاوه و سایر شهدا به ما آموختند که خداباوری و مردم باوری دو اصل مهم در زندگانی است.
رییس مجلس شورای اسلامی با گرامی‌داشت یاد و خاطره سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: ‌باید روحیه‌هایی همچون روحیه شهید سلیمانی را به مردم و به ویژه نسل جوان خود منتقل کنیم. سردار سلیمانی مردم‌باوری و خداباوری را در خدمت مبارزه با استکبار قرار داده بود و امروز نیز در حل معضلات کشور به ویژه تورم و گرانی باید این دو مسئله را مبنا قرار دهیم.
قالیباف تاکید کرد: عمق استراتژی نظام، قلب مردم است و برای به دست آوردن دل مردم باید از خدا کمک بگیریم و امیدواریم بتوانیم مسیر شهدا را ادامه دهیم و توفیق همراهی با آنها را داشته باشیم.  دشمن دشمن است، برای موفقیت، به توانمندی‌ها تکیه کنید، به جوانان تکیه کنید. نباید منت دشمن را کشید امریکا در هرجا وارد شده جز بدبختی و فلاکت چیزی عاید کشور ما نشده است.
رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در هر جایی هستیم صادقانه خدمت کنیم، سراسر وجود شهیدان محمدزاده و شوشتری، خدمت صادقانه و خالصانه به مردم بود.
رییس مجلس شورای اسلامی ضمن ادای احترام به مقام شهدا به ویژه شهیدان شوشتری و محمدزاده با اهدای لوح سپاس  به خانواده این دو شهید، از دلاوری‌ها و خدمت صادقانه و خالصانه شهدای وحدت قدردانی کرد.
در این مراسم که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی برگزار شد، استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندهان نظامی و انتظامی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان رضوی، شهردار و فرماندار مشهد، مولانا حبیب الرحمن مطهری رییس حوزه علمیه احناف خواف و جمعی از خانواده‌های معظم شهدای خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان حضور داشتند.
26 مهرماه سال 88 بر اثر انفجاری تروریستی در منطقه پیشین شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان، سرلشکر «نورعلی شوشتری» جانشین وقت فرمانده نیروی زمینی سپاه و سرتیپ «رجبعلی محمدزاده» فرمانده وقت سپاه سیستان و بلوچستان به همراه بیش از 40 تن از فرماندهان سپاه و سران طوایف اهل سنت و جمعی از مردم این استان به شهادت رسیدند که به عنوان «شهدای وحدت» نام گرفتند.
انتهای پیام/


کد مطلب: 355708

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/355708/یادواره-شهدای-وحدت-مشهد-مقدس-برگزار

ايثار
  http://www.isaar.ir