رسیدگی به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه خراسان رضوی در اولویت قرار دارد

تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب : ۳۵۵۹۲۷
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: در این استان 20 دانش آموز شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه وجود دارد که با تک تک این عزیزان دیدار حضوری صورت خواهد گرفت.
رسیدگی به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه خراسان رضوی در اولویت قرار دارد
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی یکشنبه 27 مهر در دیدار با مهدی قاسمی‌پور رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان خراسان رضوی، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، گفت: شرایط زندگی برای خانواده شهدا و ایثارگرانی که سرپرست آنان شهید و جانباز شده‌اند و در کنار این موضوع فرزند معلول نیز دارند سخت است، باید مسئولان در جهت رفع مشکلات این عزیزان نهایت همکاری را داشته باشند.
مدیرکل بنیاد استان خراسان رضوی افزود: در استان خراسان رضوی 20 دانش‌آموز شاهد و ایثارگر با نیازهای ویژه 18 فرزند جانباز و 2 فرزند شهید وجود دارد که با تک تک این عزیزان در مدارس دیدار و از آنان تقدیر می‌شود. در این نشست مقرر شد از رییس آموزش و پرورش استثنایی در ستاد شاهد دانش‌آموزی دعوت به عمل آید تا مشکلات تحصیلی این عزیزان به صورت ریشه‌ای شناسایی و پیگیری شود.
رییس اداره آموزش و پرورش استثنائی استان در این نشست گفت: در راستای زنده نگهداشتن یاد شهدا، نمازخانه‌های مدارس استثنایی به نام شهدا مزیّن می‌شود تا فرزندان با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.
مهدی قاسمی‌پور گفت: وضعیت زندگی و تحصیلی دانش‌آموزان با شرایط خاص، باید به صورت موردی رصد شود، البته با توجه به خدمات بنیاد به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر با شرایط خاص، وضعیت زندگی این عزیزان نسبت به عموم خانواده‌های دارای فرزند معلول بسیار بهتر است، اما برای ارتقای روحیه و شادابی خانواده‌ها نیاز است، برنامه‌های خاصی در نظر گرفته شود. پس از انتقال اطلاعات و تصاویر شهدا از بنیاد به آموزش و پرورش استثنایی، نمازخانه‌ها و تعدادی از کلاس‌‌ها به نام شهدا مزین می‌شود.
انتهای پیام/