توفیق خدمتگزاری به جامعه ایثارگری نصیب هرکسی نمی‌شود

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۰
کد مطلب : ۳۵۵۹۸۹
مدیرکل بنیاد استان مرکزی گفت: خدمتگزاری به جامعه ایثارگری ازجمله توفیقاتی است که نصیب هرکسی نمی‌شود و به‌پاس این توفیق الهی باید به بهترین نحو وظایف خود را در قبال شهدا و خانواده ایشان انجام دهیم.
توفیق خدمتگزاری به جامعه ایثارگری نصیب هرکسی نمی‌شود
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر صبح امروز در نشست شورای معاونان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با اشاره به تصویب ۲۸ مهرماه، به‌عنوان روز اراک، این روز را فرصت مناسبی برای مرور ایثارگری‌های مردم این سرزمین دانست و گفت: مرور آشنایی نسل جوان با فرهنگ شهید و شهادت یکی از وظایف مهم همگان است و باید تعلق‌خاطر آنان را نسبت به اهداف و آرمان‌های شهدا ارتقا دهیم.
انصاری‌فر افزود: اگر بر این باوریم که خداوند و شهدا ناظر بر اعمال ما هستند باید کار را با دقت و جدیت بیشتری انجام دهیم تا خداپسندانه باشد. خدمتگزاری به جامعه ایثارگری ازجمله توفیقاتی است که نصیب هرکسی نمی‌شود و به‌پاس این توفیق الهی باید به بهترین نحو وظایف خود را در قبال شهدا و خانواده ایشان انجام دهیم.
وی بابیان اینکه برنامه‌ریزی در ارائه خدمات به جامعه ایثارگری باید در اولویت کاری قرار گیرد، افزود: با توجه به وجود محدودیت‌های موجود باید با اولویت‌بندی بتوانیم خدمات خوبی را به جامعه هدف ارائه کنیم.
انصاری‌فر بر پاسخگویی شفاف و حسن‌خلق در برخورد با جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید‌ کرد و گفت: مهم‌ترین دغدغه‌های امروز جامعه ایثارگری استان، اشتغال، درمان و مسکن است که تاکنون اقداماتی انجام‌شده و برای بهبود این وضعیت نیز با دستگاه‌های مربوطه پیگیری‌هایی انجام‌شده است.
وی بابیان اینکه حفظ سلامتی و درمان جامعه ایثارگری از مهم‌ترین مأموریت‌های ذاتی بنیاد است، عنوان کرد: امسال با توجه به شیوع بیماری همه‌گیر کرونا به تعداد مراجعه‌کنندگان جهت دریافت واکسن آنفولانزا افزوده‌شده است و بنیاد در تلاش است با کمک معاونت دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی نیاز مراجعه‌کنندگان را پاسخ دهد.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی همچنین مناسبت‌های پیش‌رو را یادآور شد و افزود: میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و در آستانه هفته وحدت، فرصتی برای حفظ وحدت و ایجاد همدلی در همه کارهاست.
انصاری‌فر افزود: حضور مردم از هر قومیت و مذهبی در دفاع از تمامیت ارضی ایران یکی از نمونه‌های بارز یکپارچگی، وحدت و انسجام ملت ایران است. ۱۳ آبان ماه، برگ‌زرين رويدادهای سرنوشت‌ساز تاريخ پرافتخار انقلاب اسلامی، پگاه تبلور غيرت و همت فرزندان بیداردل ايران اسلامی در پاسداشت ارزش‌های دينی و ملی، روز نماد دانايی و اقتدار است.
وی افزود: تبعید حضرت امام بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) و شهادت جمعی از دانش آموزان در سال ۵۷ سه رویداد مهم کشور است که سبب خواهد شد هرساله برنامه‌های ۱۳ آبان باشکوه هرچه بیشتری برگزار شود.
انصاری‌فر با اشاره به وجود ویروس کرونا فعالیت بیشتر جهت توسعه و ترویج فرهنگ بی‌بدیل ایثار و شهادت در فضای مجازی را لازم و ضروری دانست و گفت: این ایام فرصت مغتنمی است تا سیره و منش شهیدان را با ابتکارات و خلاقیت‌های بی‌نظیر و با استفاده از ظرفیت و پتانسیل‌های موجود به نسل امروز انتقال دهیم. 
 انتهای پیام/