مروری بر زندگی شهید "باقر احدزاده"

نماز شب، آسمانی شدن پدرم را آسان کرده بود

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب : ۳۵۶۲۱۵
فرزند شهید "باقر احدزاده" از حال و هوای پدرش در دل شب اینگونه می گوید: نماز شب آسمانی شدن پدرم را آسان و وی را معراجی کرد، آنچنان در دل شب با خلوص نیت با معشوقش گفتگو می کرد، انگار سال‌هاست در انتظار او نشسته است.
نماز شب، آسمانی شدن پدرم را آسان کرده بود
به گزارش ایثار واحد کردستان، شهید باقر احدزاده سی ام مهر ماه سال 1305 در خانواده ای مذهبی و متدین در روستای مهرآباد از توابع شهرستان بیجار به دنیا آمد.
باقر دوران کودکی را در همان روستا پشت سر گذاشت و با از دست دادن پدرش به همراه خانواده به بیجار مهاجرت کرد.
وی در همان دوران کودکی و نوجوانی برای امرار معاش خانواده مشغول به کار شد تا اینکه به استاد کار بنایی قابل و توانمند تبدیل شد.
باقر با شروع جرقه های انقلاب و اوج گیری مبارزه انقلابیون، همگام با مردم بر علیه رژیم ستمشاهی برخاست و با شرکت در تظاهرات و راهپیمائی ها انزجار خود را از رژیم مستبد به نمایش گذاشت.
وی با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی مشتاقانه در بسیج مستضعفین شروع به خدمت کرد و در سال1360به مدت 6 ماه داوطلبانه به جبهه مریوان اعزام شد و پس از بازگشت رسما به صف سبز پوشان سپاه پاسداران بیجار پیوست.
باقر از دروغ و غیبت بیزار بود و همیشه دیگران را از غیبت کردن و دروغ گفتن منع می کرد و تا جایی که ممکن بود در محافلی که حرف از غیبت و دروغ بود دوری می‌کرد.
سرانجام پس از 57 سال زندگی زاهدانه، روز چهارم مهرماه سال 1362 در محور دیواندره - سنندج مابین مسیر روستاهای کوله - زاغه بدست گروهکهای ضد انقلاب به شهادت رسید و پیکر مطهرش در گلزار شهدای شهر بیجار به خاک سپرده شد.

نماز شب آسمانی شدن پدرم را آسان کرده بود

نماز شب آسمانی شدن پدرم را آسان کرده بود (راوی: فرزند شهید)
پدرم (شهید باقر احدزاده) به نماز شب اهمیت زیادی می داد به طوریکه هر وقت در خانه بود و به مرخصی می آمد در نیمه‌ شب وقتی از خواب بیدار می‌شدم او را در حال نماز و راز و نیاز می دیدم.
نماز شب آسمانی شدن پدرم را آسان و وی را معراجی کرد، آنچنان در دل شب با خلوص نیت با معشوقش گفتگو می کرد، انگار سال‌هاست در انتظار او نشسته است.
اخلاقی واقعا نمونه داشت چه در میان اهل خانه و چه با دوستان و آشنایان.
بسیار از غیبت و دروغ متنفر بود و همیشه ما را به دوری از این رذایل اخلاقی نصیحت می کرد.