پیام مدیرکل بنیاد تهران به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)

تاریخ انتشارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۴۹
کد مطلب : ۳۵۶۶۷۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ در پیامی شهادت امام حسن عسکری(ع) را تسلیت گفت.
پیام مدیرکل بنیاد تهران  به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع)
به گزارش «ایثار تهران»، متن پیام حمید علی صمیمی به این شرح است:


شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) دردی برای شیعیان آن حضرت است که  آن را با "اللهم عجل لولیک الفرج" تسکین می‌دهند. آن امام در همه صفات پسندیده انسانی و فضایل اخلاقی در حد کمال بودند که در آن میان عبادت، شجاعت و صلابت روحی، قوت قلب، صیانت نفس و جرات و شهامت، فروتنی، گشاده رویی و سخاوت و بخشندگی، زهد و ساده زیستی و ترغیب به خدمت رسانی از ویژگی های شخصیتی ایشان به شمارمی آید.
آن بزرگوار به همه انسان ها عشق می ورزید و همواره با آنان به نیکی و احسان رفتار می کرد وی در میان علویان، فرماندهان ارشد نظامی، وزرا و همه مردم نمونه و الگو بود. با هر کس سخن می گفت، او را می ستود و به نیکی یاد می کرد. آن امام والامقام در عصرخویش بزرگوارترین عابدترین خویشتن دارترین افراد به شمار رفته و دارای اندیشه بلند، زبانی گویا، پرجاذبه و برخوردار از اخلاق نیک بود. امام یازدهم شیعیان با مردم بسیارمهربان و نسبت به ضعیفان و افراد تهی دست بسیار بخشنده بودند.
در روزگار ما وظیفه علما و اندیشمندان این است که بیش از پیش شخصیت آن امام بزرگوار را به آحاد مردم و به خصوص قشرجوان معرفی کنند تا زندگی سراسر فراز و نشیب آن حضرت سرلوحه زندگی آنان قرارگیرد.
اینجانب سالروز شهادت یازدهمین پیشوای معصوم مذهب تشیع، حضرت امام حسن عسکری علیه السلام را به عموم ملت مسلمان ایران تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال می خواهم همه ما را از پیروان و رهپویان اندیشه زلال معرفت و تفکر این امام همام قرار دهد.
حمید علی صمیمی
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ
انتهای پیام/