همزمان با آغاز هفته بسیج دانش آموزی صورت گرفت؛

تجدید میثاق دانش آموزان رشتخواری با آرمان های شهدا

تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۸
کد مطلب : ۳۵۶۹۷۱
همزمان با فرارسیدن سالروز شهادت شهید محمد حسین فهمیده و آغاز هفته بسیج دانش آموزی، جمعی از دانش آموزان بسیجی رشتخوار ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور در گلزار شهید مقنی پور شهر رشتخوار با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.
تجدید میثاق دانش آموزان رشتخواری با آرمان های شهدا
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، به مناسب هفته بسیج دانش‌آموزی که آغاز آن مزین است به سالروز شهادت شهید محمد حسین فهمیده ،  چهارشنبه 7 آبان ماه 99، جمعی از دانش‌آموزان به همراه فرمانده ناحیه مقاومت سپاه، مدیریت آموزش و پرورش، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از فرهنگیان و بسیجیان شهرستان رشتخوار با حضور در گلزار شهدای شهر رشتخوار با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق کردند.
در ابتدای این مراسم فرمانده سپاه رشتخوار با یادآوری رشادت‌ها و دلیرمردی‌های شهدا خطاب به دانش آموزان گفت: شهدای دانش آموز از جمله شهید فهمیده، سن سالی نداشتند، هم سن شما دانش‌آموزان بودند، احساس تکلیف به دین و میهن ایشان را در مقابل دشمن قرار داد تا برافراشته نگه داشتن پرچم اسلام همه ی ما در امنیت و آرامش زندگی کنیم.
در ادامه دانش آموزان حضور در جوار مزار شهیدان علیرضا آبافت رشتخواری و سید محسن هاشمی رشتخواری با گلباران و عطرافشانی یاد و خاطره این شهیدان والامقام را زنده کردند.
در پایان دانش آموزان و مسئولان با حضور در جوار سایر شهدای آرمیده در این گلزار با آرمان‌های این شهیدان نیز تجدید میثاق کردند.
گفتنی است؛ شهرستان رشتخوار از توابع استان خراسان رضوی است که در 200 کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و 5 شهید دانش آموز در بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان، سند افتخار غیورمردانی است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران جانفشانی، فداکاری و مقاومت کردند و با وجود اینکه دانش آموز بودند و سن کمی داشتند به انقلاب اسلامی عزت بخشیدند.
انتهای پیام/
 

علی رحیمی خبرنگار ایثار رضوی در شهرستان رشتخوار