شهید فهمیده الگوی بی‌نظیر ایثار و شهادت برای ملت ایران است

تاریخ انتشارچهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۰
کد مطلب : ۳۵۷۰۲۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز شهید فهمیده را الگوی بی‌نظیر ایثار و شهادت برای یک ملت دانست و گفت: شهید فهمیده و دیگر شهدای دانش‌آموز افتخاری عظیم برای ملت ایران هستند.
شهید فهمیده الگوی بی‌نظیر ایثار و شهادت برای ملت ایران است
به گزارش «ایثار»، سلیمان رستمیان صبح امروز هفتم آبان ماه در نشست هم اندیشی ستاد بزرگداشت سالروز شهادت شهید فهمیده به مناسبت 8 آبان سالروز شهادت این شهید والامقام، گفت: شهادت گوهری ناب و اعتقادی قلبی است که سال‌هاست از خلقت آدم تا به امروز در اقشار مختلف مردم و عرصه‌های مختلف با هر سن وسالی با بروز و ظهور خود سبب تثبیت آرمان‌های نظام اسلامی شده است.
وی افزود: دانش‌آموزان از جمله اقشاری بودند که در ابتدایی‌ترین سال‌های زندگی خود از چیزی هراس نداشته و با لبیک به امام خود و حرکت شجاعانه به الگوی شجاعت و ایثار برای جامعه اسلامی تبدیل شدند. امروز هیچ ارزشی در دنیا بالاتر از این نخواهد بود.
رستمیان گفت: در ميان داوطلبان عرصه دفاع از كشور در هشت سال جنگ تحميلی، دانش‌آموزان توانستند با فداكاری‌های خود، نامشان را در كنار مردان بزرگ اين ديار قهرمان‌‌پرور به ثبت برسانند، شهید فهمیده دانش‌آموزی انقلابی از همین جنس است که با شهادت خود برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی ثبت کرد.
مدیرکل بنیاد استان البرز شهید فهمیده را الگوی بی‌نظیر ایثار و شهادت برای یک ملت دانست و تصریح کرد: شهید فهمیده و دیگر شهدای دانش‌آموز افتخاری عظیم برای ملت ایران هستند که با جهاد خود تاثیری فرامنطقه‌ای بر روی تمامی ملت‌ها و انقلاب‌های جهان گذاشته‌اند، مدارس ما باید بیشتر به ابعاد زندگانی شهدایی همچون شهید فهمیده بپردازند.
رستمیان نقش مدارس و دانش‌آموزان را در تدوام و پایداری انقلاب موثر و مهم دانست و افزود: سیره و روش زندگی شهدایی همچون شهید فهمیده نه تنها در کتاب‌های درسی بلکه باید در تمامی ابعاد زندگی دانش‌آموزان فرهنگ‌سازی شود. امروز دانش‌آموزان در سنگر مهم و حساس علم‌آموزی هستند و باید در عرصه‌های مختلف پای نظام و انقلاب خود ایستادگی کنند و بهترین الگو در این راه شهید فهمیده است.
مدیرکل بنیاد استان البرز به برنامه‌های 8 آبان سالروز شهادت شهید فهمیده اشاره کرد و گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا، همچون شهید فهمیده رسالتی سنگین است که باید بدان عمل کرد. امسال با توجه به بیماری کرونا و منع برگزاری مراسم‌های حضوری سعی بر این است تا با کار رسانه‌ای شخصیت این شهید والامقام به جامعه معرفی و یاد و خاطر او زنده نگه داشته شود، لذا برنامه‌های امسال بر مبنای مجازی و از رسانه ملی و استانی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/