تکریم ایثارگران ادای دین به شهدا است

تاریخ انتشارپنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۳۲
کد مطلب : ۳۵۷۱۱۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان شمالی گفت: با ارائه پیشنهاد و راه‌های جدید بررسی و رفع مشکلات ایثارگران در تکریم بیشتر آنان، دین خود را به شهدا ادا کنیم.
تکریم ایثارگران ادای دین به شهدا است
به گزارش «ایثار»، سید عابس حسینی در نشست بررسی وضعیت اشتغال و کمیسیون‌های تعیین درصد با معاونان و کارشناسان مربوطه بابیان اینکه گره رفع مشکلات ایثارگران با ارائه پیشنهاد و راهکار قابل‌حل است، گفت: برگزاری نشست‌های مشترک و در کنار هم قرارگیری قوه فکری و توان اجرایی دستگاه‌ها و انجمن‌ها می‌تواند زمینه را برای تکریم بیشتر ایثارگران فراهم کند.
حسینی افزود: اکنون‌که توفیق خدمت در این دستگاه مقدس شامل حالمان شده است باید با تکریم بیشتر ایثارگران و درخور شأنشان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، با تأسی از شهدای کربلا، نسل جوان را متوجه این موضوع کنیم  که آرامش و امنیت جامعه مدیون خون شهیدان است.
وی بابیان اینکه فرهنگ ایثار و شهادت به‌عنوان ارزش در بین جوانان مطرح است، تصریح کرد: باید ارزش‌های ایرانی و اسلامی را بیش‌ازپیش در بین جوانان حفظ و تقویت کنیم تا زمینه نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه فراهم شود که تکریم ایثارگران یکی از همین راه‌هاست.
مدیرکل بنیاد استان خراسان شمالی افزود: اگر رشادت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس برای جوانان بیان شود بدون شک جوانان نیز در راستای تداوم مسیر شهدا حرکت خواهند کرد. معرفی ابعاد مختلف زندگی شهدا و راهی که آن‌ها رفتند تأثیر قابل‌توجهی در بین جوانان خواهد داشت و باید مسئولان به این موضوع توجه جدی داشته باشند.
حسینی با تأکید بر اینکه شهدا با الگوگیری از شهدای دشت کربلا نهضت عاشورا را دوباره تکرار کردند، تأکید کرد: جنگ تحمیلی و دفاع‌مقدس ادامه‌دهنده نهضت عاشورا بود و شهدا با الگوگیری از شهدای دشت کربلا هشت سال جانانه در برابر دشمنان ایستادگی و جان خود را درراه اسلام فدا کردند.
وی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای صیانت و حفاظت از نظام و ارزش‌های انقلاب لازم و ضروری است. شهدا بهترین راه جاودانه ماندن را شهادت در راه خدا دیدند و با شور و شوق نیز به دیار باقی شتافتند. شهادت بهترین پاداش جهاد درراه خدا است و ما باید از رشادت‌های شهدا و ایثارگران به‌خوبی درس بگیریم.
انتهای پیام/