آزادگان در جبهه جنگ نرم مسئولیت سنگینی بر عهده‌ دارند

تاریخ انتشارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۸
کد مطلب : ۳۵۷۱۵۵
مدیرکل بنیاد استان مرکزی گفت: آزادگان در جبهه جنگ نرم امروز جهت ترویج روحیه پایداری و مقاومت و ایثار در برابر نسل جدید جامعه مسئولیت سنگینی بر عهده‌ دارند.
آزادگان در جبهه جنگ نرم مسئولیت سنگینی بر عهده‌ دارند
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر در نشست با عبدالله تاج‌فر معاون امور استان‌ها و ارتباطات پیام آزادگان با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا، گفت: ثبات و آرامشی که امروز بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور حاکم است در سطح دنیا بی‌نظیر است و این نعمت الهی در سایه حماسه‌آفرینی‌ها و مبارزات شهدا، جانبازان و ایثارگران به‌دست‌آمده است.
وی تأکید کرد: نسل جدید، روزهای انقلاب و جنگ را ندیده است و باید خاطرات آن روزها را دائماً بازگو کنیم تا فرهنگ ایثار و مقاومت زنده بماند. بهترین کسانی که می‌توانند این رسالت سنگین را بر عهده بگیرند خود ایثارگران و آزادگان هستند، زیرا مردم ما و جوانان کشور، این عزیزان را به‌عنوان اسطوره‌های مقاومت و سربلندی می‌شناسند. آزادگان در جبهه جنگ نرم امروز جهت ترویج روحیه پایداری و مقاومت و ایثار در برابر نسل جدید جامعه مسئولیت سنگینی بر عهده‌ دارند.
انصاری‌فر با اشاره به هتک حرمت رییس‌جمهور فرانسه به پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)، خاطرنشان کرد: جنگ هنوز تمام نشده و اگر در دوران دفاع مقدس، دشمن رودرروی ما بود، امروز از هر راهی برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب و ارزش‌های آن وارد می‌شود و رسالت‌های ما نیز به‌تناسب این جنگ باید تغییر یابد.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی افزود: در خاطراتی که از این دلاورمردان در زندان‌های بعثی عراق و اردوگاه‌های اسارت بجای مانده و بعد نوشته و چاپ‌شده است، درس‌های زیادی برای همه جوانان وجود دارد که ببینند جوانانی که آن روزها هم سن و سال آنها بودند چگونه در اردوگاه‌های صدام که همراه با تلخی‌ها و شکنجه‌های بسیار زیادی بود، مقاومت و پایداری کردند.
انصاری‌فر گفت: بصیرت و استقامت باعث شد که آزادگان تمامی شکنجه‌ها و مشکلات دوران اسارت را تحمل کرده و با عزت و افتخار به کشور بازگردند و اکنون نیز اگر ملت ایران می‌خواهد، عزت و اقتدار خود را حفظ کند باید با ایمان و استقامت در مسیر انقلاب اسلامی مجاهدت کند.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی گفت: آزادگان ذخاير بزرگی از پرافتخارترین دوران مقاومت و دفاع مقدس در برابر دشمن هستند كه در جبهه جنگ نرم امروز جهت ترویج روحیه پایداری و مقاومت و ایثار در برابر نسل جدید جامعه مسئولیت سنگینی بر عهده‌ دارند.
وی پیگیری مشکلات ایثارگران را یکی از وظایف اصلی مسئولان بنیاد دانست و دستور پیگیری و رسیدگی به مسائل و موضوعات طرح‌شده آزادگان معزز در حوزه اشتغال فرزندان ایثارگران، مسکن، درمان، تحصیلی و آموزشی، حقوقی و تسهیلات رفاهی را صادر کرد.
انتهای پیام/