رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

رعایت اخلاق اسلامی شرط اول و ضرورت مواجهه با جامعه معزز ایثارگری است

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۴
کد مطلب : ۳۵۸۷۱۶
معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: رعایت اخلاق اسلامی شرط اول و ضروری در مواجهه با جامعه معزز ایثارگری است زیرا همه ما مدیون این قشر و فداکاری‌های آنان هستیم.
رعایت اخلاق اسلامی شرط اول و ضرورت مواجهه با جامعه معزز ایثارگری است
به گزارش «ایثار»، مهندس سعید اوحدی روز دوشنبه 26 آبان ماه در بیست و هفتمین جلسه شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت اخلاق اسلامی در مواجهه با جامعه معزز ایثارگری گفت: حفظ اخلاق و گشاده‌رویی در قرآن کریم و احادیث و روایات پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) بارها مورد تأکید قرار گرفته است و همه خادمان خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران باید خود را موظف به برخورد محترمانه و محبت‌آمیز با این ولی‌نعمتان جامعه اسلامی بدانند.
وی با اشاره به آیه ۳۴ سوره فصلت ادامه داد: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران با عزیزترین قشر جامعه در ارتباط هستیم و رعایت اخلاق اسلامی شرط اول در مواجهه با جامعه معزز ایثارگری است زیرا همه ما مدیون این قشر و فداکاری‌های آنان هستیم. ممکن است برخی مقررات و ضوابط در برخی موارد مانع از اجابت درخواستی شود ولیکن برخورد مناسب و حفظ شأن و کرامت ایثارگران از اصولی است که هرگز نباید فراموش شود.
معاون رییس جمهور در ادامه در خصوص آن دسته از فرزندان و همسران گرامی شهدا که سهام خود در صندوق اندوخته شاهد را فروخته‌اند، گفت: 1600 نفر از این عزیزان که در ماه‌های گذشته سهام خود را فروخته بودند، وجوه حاصل از فروش را دریافت کردند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به تلاش بنیاد برای حفظ و حراست از دارایی‌های ایثارگران افزود: کارگروه اقتصادی و بانکی برای ساماندهی و نظارت بر فعالیت‌های اقتصادی تشکیل شده است و در همین راستا بازار گردانی مناسب برای مقاوم‌سازی سهام شرکت‌های بورسی مورد تأکید قرار گرفته است.
در این جلسه گزارش‌هایی از عملکرد معاونت تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در رابطه با مسکن ایثارگران، فعالیت‌های سازمان اقتصادی کوثر در رابطه با پروژه‌های مسکن و پیشرفت‌های مربوط به مسکن ایثارگران در استان‌های یزد، خوزستان و تهران بزرگ توسط مدیران این حوزه‌ها ارائه شد.
انتهای پیام/