امضای تفاهم‌نامه بنیاد همدان و میراث فرهنگی با هدف اشتغالزایی برای ایثارگران

تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۴
کد مطلب : ۳۵۸۷۲۹
 تفاهم‌نامه‌ای بین اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان و اداره میراث فرهنگی و گردشگری این استان باهدف اشتغالزایی ویژه فرزندان شاهد و ایثارگر جویای کار منعقد شد.
امضای تفاهم‌نامه بنیاد همدان و میراث فرهنگی با هدف اشتغالزایی برای ایثارگران
به گزارش «ایثار»، احمد عباسیه بزرگی سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان صبح روز دوشنبه 26 آبان‌ماه در نشست  با  علی مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی  همدان که در سالن جلسات این اداره برگزار شد، گفت: این نشست مرتبط با ایثار، جهاد و شهادت است که از آرمان‌های حضرت امام (ره) و از طرفی تأکید مقام معظم رهبری است.
وی  به بخشی از وصیت‌نامه شهید دانش‌آموز 13 ساله محمدرسول رضایی اشاره کرد و گفت: این شهید در وصیت خود آورده است که در تشییع‌ پیکر من پرچم آمریکا را به آتش بکشید تا مردم بدانند من ضدآمریکایی و تابع ولایت‌فقیه هستم.
عباسیه بزرگی با بیان اینکه وقتی یک دانش‌آموز 13 ساله چنین افکاری را برای خودش به تکامل رسانده است برای ما حامل پیام هست، افزود: امروز شاهد هجمه گسترده‌ای بر علیه نظام اسلامی و آرمان‌های حضرت امام (ره) و هویت و غرور ملی ملت عزیز ایران از سوی آمریکا هستیم که هدفش به‌زانو درآوردن و مانع توسعه این تفکر است.
وی بابیان اینکه رسیدگی و رفع مشکل قشر ایثارگر یک تکلیف شرعی و قانونی است، گفت: توجه به این قشر گرامی تأکید شده است، به فرموده حضرت امام (ره) نگذارید در پیچ‌وخم ادارات کار این قشر گرامی فراموش شود. دیدگاه ما باید مدیریت جهادی باشد چون به کسانی خدمت می‌کنیم که همه‌چیز را در طبق اخلاص گذاشتند، اگر فداکاری و ایستادگی شهدا نبود امروز کشور در این جایگاه قرار نداشت.
عباسیه بزرگی بابیان اینکه خدمت به خانواده معظم شاهد، جانبازان، آزادگان و ايثارگران يك موهبت الهی است، گفت: رفع مشکل این حماسه‌سازان خیلی سخت و سنگین نیست این قشر عزیز با تمام وجود برای نظام اسلامی ایثار و فداکاری کرده‌اند. در استان همدان بیش از 3000 هزار نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران جویای کار هستند که با توجه به کوچک شدن دولت باید این افراد به سمت شغل‌های غیردولتی سوق داده شوند.
سرپرست بنیاد استان همدان  به اهداف این تفاهم‌نامه اشاره کرد و افزود: کمک به اشتغال با استفاده از امکانات و ظرفیت‌های دو دستگاه، کمک به اشتغال پایدار شاغلان کسب‌وکارهای کوچک، ساماندهی و توسعه طرح‌های خوداشتغالی و کارآفرینی مربوط به ایثارگران و در پایان کمک به فرهنگ گردشگری ایثارگران از اهداف این تفاهم‌نامه است.
وی به مفاد این تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: تسهیل در صدور تمام مجوزهای فعالیت ایثارگران متقاضی در حداقل زمان، ارائه مشاوره فنی و تخصصی رایگان به ایثارگرانی که قصد انجام فعالیت درزمینهٔ گردشگری یا صنایع‌دستی دارند، در چارچوب قوانین و مقررات موجود ایثارگران در پذیرش طرح و پرداخت کلیه منابع اعتباری از صندوق توسعه ملی برابر با قانون، همکاری و ارائه اطلاعات و مشاوره در خصوص برگزاری نمایشگاه و فروشگاه آثار هنرآموزان ایثارگر به‌صورت تخصصی، اعطای سهمی از فضای موجود در نمایشگاه ملی و بین‌المللی به ایثارگران متقاضی واجد شرایط با اعمال تخفیف در اجاره غرفه و اختصاص ۲۵ درصد از سهمیه‌های استخدامی خود و تمام شرکت‌های تابعه به فرزندان شاهد و ایثارگر جویای کار از مفاد این تفاهم‌نامه است.
انتهای پیام/