کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

انتشار کتاب راهکاری در انتقال اندیشه‌های شهدا به جوانان است

27 آبان 1399 ساعت 10:25

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های این استان گفت: چاپ کتاب‌ با مضمون ایثار و شهادت یکی از مهمترین راهکارها در انتقال پیام‌ها و اندیشه‌های شهدا به جوانان است.


به گزارش «ایثار»، غلامرضا حقایق‌پور در دیدار با فاطمه محمدبیگی مدیرکل کتابخانه‌های استان قزوین هفته کتاب را تبریک گفت و از تلاش‌های وی و همکارانش در راه اعتلای فرهنگ کتاب و کتابخوانی تجلیل کرد و گفت:  چاپ کتاب‌ با مضمون ایثار و شهادت یکی از مهمترین راهکارها در انتقال پیام‌ها و اندیشه‌های شهدا به جوانان است.
وی گفت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاثیر بسزایی در اعتلای فرهنگ عمومی دارد و می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را در جامعه کاهش دهد لذا در راستای تحقق این مهم می‌طلبد، همگان به مطالعه کتاب توجه ویژه‌ای داشته باشند.
مدیرکل بنیاد استان قزوین بااشاره به مشکلات اقتصادی افزود: این مشکلات بر کاهش چاپ کتاب و سرانه مطالعه کتاب تاثیر گذاشته که باید مسئولان فرهنگی در جهت رفع آنها چاره‌اندیشی کنند.
حقایق‌پور به فضای مجازی اشاره کرد و گفت: هر چند این فضا در کاهش سرانه مطالعه کتاب تاثیرگذار بوده ولی نمی‌تواند جای کتاب را بگیرد زیرا ماندگاری کمی دارد و صحت و سقم مطالب آن مستند نیست.
وی با بیان اینکه چاپ کتاب با مضمون ایثار و شهادت اهمیت بسزایی دارد، گفت: باید در تدوین چنین کتاب‌هایی بیشتر تلاش کرد زیرا می‌تواند نسل امروز را بیشتر با سیره، پیام‌ها و اندیشه‌های شهدا، فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس آشنا کند و همین امر در کاهش مشکلات اجتماعی و اعتلای فرهنگی جامعه موثر است.
انتهای پیام/


کد مطلب: 358767

آدرس مطلب: http://www.isaar.ir/fa/news/358767/انتشار-کتاب-راهکاری-انتقال-اندیشه-های-شهدا-جوانان

ايثار
  http://www.isaar.ir