نشست مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با مدیران جمعیت آزادگان دفاع مقدس

تاریخ انتشارسه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۸
کد مطلب : ۳۵۸۸۷۹
نشست تخصصی مدیران ذیربط صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران و مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و جمعی از مدیران ذیربط جمعیت آزادگان دفاع مقدس روز سه شنبه مورخ 1399/08/27 جهت بحث و تبادل نظر پیرامون فراهم نمودن زمینه تقویت تعاملات سازمانی و بهره مندی آزادگان معزز و خانواده های محترم آنان از تسهیلات و خدمات واحدها ذیربط بنیاد در زمینه امور مرتبط با اشتغالزایی،کارآفرینی و حمایت از سرآمدان و نخبگان برگزار گردید.
نشست مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با مدیران جمعیت آزادگان دفاع مقدس
به گزارش روابط عمومی صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در این نشست صمیمی که با حضور جمعی از مدیران مراکز یاد شده در محل دفتر مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران برگزار شد. آقایان دکتر محمدحسن آزما و دکتر عادل مهری بعنوان مدیران تخصصی ذیربط بنیاد با تعدادی از اعضای جمعیت آزادگان دفاع مقدس به بحث و تبادل نظر پرداختند. نمایندگان جمعیت حاضر در جلسه ضمن تشریح دغدغه های سازمانی و ظرفیت ها و امکانات نرم افزاری و سخت افزاری در اختیار، خواستار حمایت های جدی تر بنیاد از طرح ها و برنامه های آزادگان معزز که منجر به اشتغالزایی و کارآفرینی می گردند شدند. همچنین اعلام آمادگی نمودند که در زمینه حل مشکلات مربوط به جامعه هدف بنیاد (آزادگان و ...) تعاملات همکاری لازم را با واحدهای ذیربط بنیاد را حفظ و تقویت نمایند.
دکتر محمدحسن آزما در ادامه نشست مذکور به تبیین اهداف، برنامه ها و رویکرد های جدید معاون محترم رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در جهت حل مشکلات مربوط به اشتغالزایی و کارآفرینی ایثارگران پرداختند و از جمله نکات محوری که توسط مشارالیه مورد تأکید قرار گرفت، ضرورت نقش آفرینی نخبگان و سرآمدان جامعه آزادگان در باز تعریف فرهنگ ایثارگری، اهمیت پیاده سازی تفکر سیستمی و کارگروهی، تلاش در زمینه تحقق خود اتکائی جامعه هدف بنیاد، تثبیت هدفمند جایگاه تشکلهای ایثارگری در ساختار کشوری و فرا ملی، تعریف و پیش بینی زنجیره مناسب تأمین و ارایه محصولات تولیدی می توان اشاره نمود.
آقای دکتر مهری نیز ضمن معرفی جمعیت آزادگان دفاع مقدس عنوان تشکل فعال و تأثیر گذار در زمینه ارایه طرح ها و برنامه های مفید ضمن تشریح بخشی از فعالیت ها و اقدامات مرکز متبوع و اشاره به فراخوان استارت آپی انجام شده خواستار مشارکت جدی تری تشکل مذکور در برپایی مطلوب رویداد مذکور گردیدند.
در ادامه نشست برخی از موضوعات مهم و کاربردی از جمله: پی گیری لازم در جهت تعیین جایگاه و نقش اساسی تشکلهای ایثارگری در زمینه نهایی شدن بیانیه گام دوم انقلاب که مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیز می باشد مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.