بیانیه مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته بسیج

تاریخ انتشارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۸
کد مطلب : ۳۵۸۹۲۱
مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته بسیج مستضعفین بیانیه‌ای صادر کرد.
بیانیه مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت هفته بسیج
به گزارش «ایثار» در این بیانیه آمده است:
بی‌تردید تشکیل بسیج مستضعفین از معجزات انقلاب اسلامی و اقدامی تاریخی برای پاسخ به نیازهای حیاتی کشور و بلکه امّت اسلامی به شمار می‌رود. ظهور تفکّر و فرهنگ بسیجی و الگوی نبرد علوی و عاشورایی بسیجیان بود که نقش‌آفرینی‌های سترگ آن در شکستن امواج طوفان‌های فتنه‌ها و توطئه‌های مختلف نظام پلید سلطه و صهیونیسم و جنگ تحمیلی، متبلور است.
«بسیج» آیینه مجسم هوشمندی، بصیرت، فداکاری‌ها و وفاداری‌های تاریخ‌ساز و نماد قله‌های عظمت علمی، فرهنگی، ورزشی و … ملّت ایران در روند تکاملی انقلاب اسلامی و پیشرفت و تعالی کشور است. بسیج مظهر نیروی کارآمد درونی کشور و برگ برنده و سرنوشت‌ساز ملت ایران برای مقابله با دشمنان و چالش‌ها و تهدیدات فراروی انقلاب و میهن اسلامی است. بسیج از متن انقلاب و ملت ایران برخاسته و با تعلق به مردم همواره همراه و در کنار آنان بوده است بسیج مظهر نیروی کارآمد درونی کشور و برگ برنده و سرنوشت‌ساز ملت ایران برای مقابله با دشمنان و چالش‌ها و تهدیدات فراروی انقلاب و میهن اسلامی است. بسیج با برخورداری از ظرفیت‌ها و توانایی‌های بزرگ و شخصیت‌های نجیب، نخبه و برجسته در حوزه‌های مختلف توانسته است از آزمون‌های سخت صداقت و کارآمدی سربلند بیرون آمده و مایه عزت و عظمت کشور و ثبات و ابهت نظام اسلامی گردد.
امروزه نقش‌آفرینی بسیجیان با اخلاص و با بصیرت در عرصه‌هایی مانند علم و فناوری، فرهنگی و سازندگی به ویژه در محرومیت‌زدایی و مردم یاری و نیز مشارکت در طرح‌های بزرگ ملی نشان از مسئولیت‌پذیری متعهدانه و راهگشایی آن در پیشرفت کشور از گردنه‌های سخت جنگ نرم به ویژه تهاجم همه‌جانبه دشمنان نظام که با تروریسم اقتصادی و تحریم‌های پی در پی هدفی جز نابودی انقلاب اسلامی ندارند، از همین رو توانمندسازی ملت ایران به ویژه نسل جوان برای پیشبرد گام دوم انقلاب از جمله ضرورت‌های مهم و سرنوشت‌سازی است که بسیج و بسیجی آن را در دستور کار خود قرار داده و این اقدام راهبردی و راهبری هم حمایت دولت و مسئولان را می‌طلبد چرا که چهل و یکمین سالگی بسیج گواه این مدعا بوده هر جا تفکر بسیجی که بر پایه کار و مدیریت جهادی بنا شده است طنین‌انداز شود، هیچ بن‌بستی وجود ندارد.
بسیج به عنوان مهمترین و برترین نهاد جامعه مدنی و نماینده مردم به شمار می‌آید با قدرت و اندیشه‌ای برگرفته از مکتب والای اسلام در باروری فرهنگ بسیجی ایفای نقش کرده و در عرصه ظهور و بروز استعدادها و شکوفایی اندیشه‌های اسلامی گام بر داشته و در زمینه‌های علمی، فرهنگی، نظامی، اقتصادی، اجتماعی و... در تمامی مسائلی که ممکن است مورد هجوم دشمن واقع شود سنگرهای مستحکم و آماده‌ای ساخته تا در هنگام حمله ناگهانی دشمن به هر خاک‌ریزی از این نظام بتواند به سادگی از آن موضع دفاع کند. این مشخصه بارز بسیج مدیون چهار دهه کار و تلاش و ایثار و شهادت‌طلبی و تدبیر و هوشیاری عناصر مؤمن و تربیت شده در مکتب اسلام و گفتمان ولایت و رهبری است.
مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان تجدید بیعت عاشورایی بسیج با ولی‌فقیه زمان و فرمانده معظم کل قوا، امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) را تبلور بیعت بسیجیان صبور، مقاوم و بصیر با حضرت‌ روح‌الله (ره) و خیل عظیم شهدای بسیجی و نماد آمادگی‌های همه‌جانبه این نهاد مقدس و مردمی برای قدرت‌نمایی برابر دشمنان و نواختن سیلی بر صورت متعرضین احتمالی به میهن اسلامی توصیف و تأکید کرده است: نوای دل‌نشین تفکر بسیجی که هم اینک در جغرافیای منطقه طنین‌انداز شده و راهبرد دشمنان اسلام ناب محمدی (ص) را با شکست‌های زنجیره‌ای رو برو کرده، شاداب‌تر و با صلابت‌تر از گذشته روح و جان ملت‌های انقلابی و حق‌طلب را نوازش داده و آنان را در میدان‌های ستیز با استکبار و قدرت‌های سلطه‌گر مصمم‌تر و عازم‌تر ساخته است.
انتهای پیام/