پدر فرمانده دلیر و بی ادعا شهید « یوسف قاسمی » آسمانی شد

تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۴
کد مطلب : ۳۵۹۱۴۱
پدر سردار شهید والامقام « یوسف قاسمی » از شهرستان مبارکه، دعوت حق را لبیک گفت و به فرزند شهیدش پیوست.
پدر فرمانده دلیر و بی ادعا شهید « یوسف قاسمی » آسمانی شد
به گزارش ایثار واحد اصفهان، حاج حیدر  قاسمی پدر بزرگوار سردار شهید والامقام « یوسف قاسمی » پس از تحمل سال‌ها دوری و رنج فراق فرزندش دعوت حق را لبیک گفت و آسمانی شد.
پیکر پاک و مطهر این پدر بزرگوار تشییع و در گلستان شهدای پیربکران به خاک سپرده شد.
گفتنی است، یوسف قاسمی  اولین فرزند حیدر و خاور سلطان قاسمی، در سال 1340 در پیربکران متولد شد. او در سال 1351 دوران ابتدایی را به پایان رساند و در مدرسه راهنمایی وزیری، در پیربکران مشغول به تحصیل شد.
پدرش متولی امامزاده سنگانچه بود . او در اداره امور امامزاده به پدرش کمک می کرد. تابستان ها مشغول کشاورزی می شد.
مدتی در پالایشگاه نفت و نیز مدتی در کارگاه رنگرزی و پس از آن چند ماهی هم به نقاشی ماشین پرداخت. او در نیروی دریایی استخدام شد و حدود 9 ماه در ارتش بود، ولی به علت جو نامناسب از ارتش بیرون رفت.
پس از پیروزی انقلاب در سپاه ثبت نام کرد و فعالیت های خود را در این رابطه شروع کرد. او به اتفاق چند تن از افراد دیگر جزو موسسین سپاه مبارکه بود.
بر اساس مأموریتی که از سپاه به او محول شده بود و به خاطر عشق به امام و معنویتی که در جبهه وجود داشت و جنگ را یک امتحان الهی می دانست، به جبهه رفت.
در 18 سالگی در درگیری‌های زاهدان، سیستان و بلوچستان، کردستان حضوری فعال داشت. او جسورانه و بی باک و شجاعانه علیه کفر و برای پیروزی اسلام، در درگیری پاوه با ضد انقلابیون درگیر شد و شجاعانه مقاومت کرد. او حدود سه سال در جبهه بود و در سمت فرماندهی گردان خدمت می کرد.
او خودش کانال حفر می‌کرد و یک کانال از حمیدیه تا پشت مقر عراقی ها زده بود و تعدادی از آنان رابه هلاکت رسانده بود. یوسف قاسمی در05/01/61 در عملیات فتح المبین بر اثر اصابت تیر  به قلبش به شهادت رسید.

انتهای پیام/
محمد امین نادری خبرنگار ایثار اصفهان از شهرستان مبارکه