مکتب بسیج از فرهنگ ایثار و شهادت الگو گرفته است

تاریخ انتشاريکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۲
کد مطلب : ۳۵۹۱۵۸
سرپرست بنیاد استان همدان با اشاره به اینکه مکتب بسیج از فرهنگ ایثار و شهادت الگو گرفته است، گفت: در مکتب بسیج در کوتاه‌ترین زمان ممکن ده‌ها لشکر و سپاه با آمادگی تا سرحد شهادت برای دفاع از آب‌وخاک و سرزمین کشور آماده می‌شوند.
مکتب بسیج از فرهنگ ایثار و شهادت الگو گرفته است
به گزارش ایثار همدان، عباسیه بزرگی سرپرست بنیاد استان همدان با اشاره به اینکه بسیج به‌عنوان یک شجره طیبه که اصلش ثابت و فرعش به آسمان است، گفت: بسیج میراث گران‌بها و ماندگار بنیانگذار جمهوری اسلامی است، که تبدیل شده به یک قدرت و توان عظیم خودجوش و بی‌مزد بی‌منت جامعه اسلامی است که باعث افتخار ابدی ایران و جهان اسلام شده است.
وی بابیان اینکه فرهنگ بسیج در همه اعصار قابل‌تحسین است، افزود: این فرهنگ علاوه بر صیانت از جامعه  دانشگاه تعالی‌بخش افکار عقاید انسان‌ها است.
ایشان با اشاره به فرموده حضرت امام (ره) که منهم یک بسیجی هستم تصریح کرد: حضرت امام (ره) از خداوند متعال درخواست می‌کرد که با بسیجیان محشورش فرماید. چون‌که اقتدار ملت و امت و کشور نظام جمهوری اسلامی از عظمت و برکت تفکر بسیجی است.
عباسیه بزرگی بابیان مقام معظم رهبری در بیانیه مقدس گام دوم انقلاب بر ترویج این فرهنگ تأکید دارند.گفت: مدیریت شایسته‌سالاری مستلزم حاکمیت بسیجی است و یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد بسیج این است که همیشه برای حفظ اسلام، انقلاب، نظام جمهوری اسلامی، ولایت و ملت جانانه دفاع کردند و با دشمنان شجاعانه جنگیدند چراکه امام عارفان امیرالمومنان بنیان‌گذار این مکتب است.
سرپرست بنیاد استان در پایان گفت:  در هیچ جای دنیا سابقه ندارد ارتش‌ها و نهادهای مردمی بتوانند در یک مقطع زمانی کوتاه نیروهای دفاعی در حد لشکر و سپاه مؤثر در موقعیت‌های موردنیاز را مهیا کنند اما در مکتب بسیج در کوتاه‌ترین زمان ممکن ده‌ها لشکر و سپاه با آمادگی تا سرحد شهادت برای دفاع از آب‌وخاک و سرزمین کشور آماده می‌شوند و بسیجیان همان گونه که با توکل به خدا توانستند استکبار جهانی را در منطقه خوار و ذلیل کنند، بدون تردید در رکاب امام عصر (عج) حضور فعال خواهند داشت.
انتهای پیام/