وصیت نامه شهید محمد نوجوان

هرگاه ناراحت شديد رسالت زينب(س) را به ياد آوريد

تاریخ انتشارسه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب : ۳۵۹۱۹۸
شهید محمد نوجوان از رشتخوار در وصیت نامه اش خطاب به همسرش نوشته است: همسرم! هرگاه ناراحت شديد رسالت زينب(س) را به ياد آوريد.
هرگاه ناراحت شديد رسالت زينب(س) را به ياد آوريد
به گزارش ایثار واحد خراسان رضوی، شهید محمد نوجوان در اول فروردین ماه سال 1344 در روستای فتح‌آباد از توابع شهرستان رشتخوار دیده به جهان گشود، از دوران کودکی پس گذراندن مقاطع اول تحصیلی به کمک خانواده پرداخت و از کسب مدارج علمی بالاتر بازماند، او در دوران دفاع مقدس به عنوان نیروی بسیجی همراه دیگر هم ولایتی‌هایش برای دفاع از دین و کشورش در تاریخ ششم دی ماه سال 1364 به جبهه‌های غرب اعزام شد و در تاریخ هفتم اسفند ماه همان سال در عملیات والفجر 9 در جبهه مریوان به شهادت رسید.
 
وصیت نامه شهید محمد نوجوان:

بسم الله الرحمن الرحيم
پدر و مادر عزيز، زمان آن رسيده كه به خاطر زحمات طاقت‌فرساي شما از آن همه ايثار قدرداني كنم براي شما دشوار است كه چنين سخناني را بشنويد، اما اسلام بزرگ حق زيادي به گردن من وشماها دارد و اينك وقت آن رسيده كه اين حق را ادا نمايم. اميدوارم اين اداي دين در راه خدا باشد. از شما ميخواهم از تقصيرات من بگذريد و اگر در راه احياي اسلام به شهادت رسيدم از من راضي باشيد و مطمئن باشيد كه خداوند از شما راضي است.
درود بيكران به همسر مظلومم كه تحمل رنج تربيت فرزندانم را پذيرفت. همسرم، لازم است به خاطر زحمتي كه در دوران زناشويي برايتان ايجاد كرده ام عذرخواهي كنم. اميدوارم كه مرا ببخشيد هرگاه ناراحت شديد از رسالت زينب(س) به ياد آوريد.
به شما فرزندان عزيزم عرض مي‌كنم فكر نكنيد كه به شما علاقه نداشتم و رهايتان كردم، به عكس شديداً به شما علاقه‌مند بودم، اما چه كنم براي ياري دينم از شما نور چشمانم چشم‌پوشي كنم. امام حسين(ع) در كربلا همين راه را برگزيد، پسرم بر شماست كه صبور باشيد و لحظه‌اي از ياد خدا غافل نشويد و گوش به فرمان رهبر باشيد.
از شما پدر، مادر، برادران و خانواده و اقوام حلاليت مي خواهم.
«والسلام عليكم و رحمة‌الله و بركاته»