تقدیر از فعالیت بنیاد شهید خوزستان در حوزه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی

تاریخ انتشاردوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۸
کد مطلب : ۳۵۹۲۰۱
فعالیت، تلاش و ارائه طرح های مناسب از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان در حوزه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی در جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان مورد تقدیر قرار گرفت.
تقدیر از فعالیت بنیاد شهید خوزستان در حوزه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی
به گزارش«ایثار» واحد خوزستان،جلسه شورای اجتماعی و فرهنگی استان با حضور استاندار خوزستان و مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این جلسه بر ضرورت توجه بیشتر به موضوع صیانت از حقوق شهروندی تاکید کرد و اظهار داشت: صیانت از حقوق شهروندی و رعایت موازین عفاف و حجاب بسیار قابل اهمیت است و ادارات باید به این دو مقوله توجه بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره به ارزیابی فعالیت دستگاه های اجرایی در حوزه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، خاطر نشان کرد: نتایج بررسی دستگاه های اجرایی استان در ستاد صیانت از امنیت عمومی توسط دبیر ستاد اعلام می گردد.
شریعتی همچنین در ادامه سخنان خود به اهمیت ترویج فرهنگ مطالعه و توسعه کتابخوانی در استان تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم از سامانه شاد در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و نشر ارزش های دفاع مقدس بهره و استفاده مطلوبی صورت بگیرد.
استاندار خوزستان همچنین در این نشست بر ضرورت تهیه تبلت دانش آموزی برای آن دسته از دانش آموزان محروم که توانایی تامین تبلت را ندارند، تاکید کرد.
آرش نیک نژاد دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت فعالیت هایی که در راستای صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی صورت می گیرد، بیان کرد: صیانت از حقوق شهروندی و آگاه بودن افراد از حق و حقوق فردی خود در ادارات و جامعه بسیار قابل اهمیت است .
وی تاکید کرد: باید با عملکرد صحیح بتوان قدمهای مثبتی در این حوزه برداریم چرا که رعایت عفاف و حجاب در مملکتی که مزین به نام نظام اسلامی می باشد و همچنین میلیونها شهید تقدیم کرده باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
نیک نژاد ضمن قدردانی و پاسداشت از فعالیت دستگاه های اجرایی و اداراتی که همت و تلاش بسیار زیادی در این امر مهم داشته اند، تصریح کرد: صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی از سوی ادارات باید با راهکارهای مناسبی ترویج شود.
وی با اشاره به ارزیابی دستگاه های اجرایی در این خصوص، ضمن تبریک به اداراتی که توانسته اند امتیازات بالایی را کسب کنند، از ادارات و دستگاه های اجرایی که در این حوزه متوسط و یا ضعیف بوده اند، درخواست کرد این مهم را در سال جاری جبران کنند.
دبیر ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی استان خوزستان در ادامه از تلاش ها و طرح های مناسب بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در این حوزه تقدیر و تشکر کرد و اظهار داشت: بسیاری از طرح های مناسب اداراتی مثل بنیاد شهید می تواند به کل تعمیم داده شود و استفاده از تجارب ارزنده همدیگر ما را در رسیدن به هدفمان یاری خواهد داد.
همچنین در این جلسه عبدالرضا فرجیان مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان بیان کرد: توجه به موضوع صیانت از حقوق شهروندی و عفاف و حجاب برای ما بسیار با اهمیت است.
فرجیان با تاکید بر اینکه خانواده های شاهد و ایثارگر عزیزان خود را تقدیم نظام اسلامی کردند تا پرچم اسلام همچنان برافراشته باشد و به اهتزاز در آید، اظهار کرد: براین اساس دفاع از حقوق مردم و رعایت عفاف و حجاب و موازین اخلاقی بر همگان لازم و ضروری است.
وی با اشاره به طرح هایی که بنیاد شهید در این حوزه داشته و فعالیت هایی که صورت گرفته ، تصریح کرد: در سال 99 با وجود وضعیت شیوع ویروس کرونا باز هم با تلاش و پشتکار و استفاده از فضای مجازی و برنامه های حضوری با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در راستای توسعه فعالیت ها در حوزه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی اقدام و به وظایف خود در این خصوص عمل کرده ایم.