ارائه یک هزار خدمت مشاوره‌ای به خانواده‌های شاهد و ایثارگر استان مرکزی

تاریخ انتشاردوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۰
کد مطلب : ۳۵۹۲۱۴
مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان مرکزی از برگزاری یک هزار نشست مشاوره‌ای باهدف ارائه خدمات و حل مشكل خانواده‌های شهدا، جانبازان و آزادگان استان در 8 ماهه نخست سال 99 در مراكز مشاوره شاهد و ايثارگر خبر داد.
ارائه یک هزار خدمت مشاوره‌ای به خانواده‌های شاهد و ایثارگر استان مرکزی
به گزارش «ایثار»، مرتضی انصاری‌فر دوشنبه سوم آذرماه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، به وظایف ذاتی اداره مددکاری و مشاوره‌ای بنیاد اشاره کرد و گفت: از آنجایی‌که خانواده‌های شاهد و ایثارگر جزئی از بدنه جامعه هستند و در اجتماعی زندگی می‌کنند که آسیب‌های اجتماعی در آن وجود دارد، ارائه خدمات مددکاری و مشاوره‌ای برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی راهی مناسب و سازنده است. 
وی افزود: ارائه خدمات مشاوره‌ای برای رسیدن به یک جامعه سالم و نفوذناپذیر در مقابل چالش‌ها، شناخت قابلیت‌ها و استعدادهای درونی و همسو شدن با امکانات از ضروریات اصلی است و به این منظور و برای یاری‌رسانی به جامعه ایثارگری استان، مراکز مشاوره استان مرکزی در دو شهرستان اراک و خمین از سال 74 با اجرای برنامه‌های مختلف با استفاده از مشاوران و روانشناسان و روان‌پزشکان سرآمد به ارائه خدمت مشغول هستند.
انصاری‌فر افزود: با توجه به اینکه مصادیق آسیب‌های اجتماعی در میان ایثارگران بسیار اندک است، اما بااین‌وجود، برنامه‌های مختلفی به‌منظور پیشگیری از آسیب‌ها توسط بنیاد به این افراد ارائه می‌شود تا اگر آسیبی به ایثارگر واردشده باشد با کمک خانواده آن‌ها اقدامات لازم برای بازگشت فرد آسیب‌دیده به زندگی عادی انجام شود.
وی گفت: هر یک از ایثارگران تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران اعم از همسران، فرزندان و والدین شهید، جانبازان، همسران و فرزندان آنان و آزادگان، همسران و فرزندان آنان می‌توانند با تماس تلفنی و گرفتن وقت قبلی از مراکز مشاوره شاهد و ایثارگر به‌صورت حضوری یا تلفنی از انواع خدمات مشاوره به‌صورت رایگان بهره‌مند شوند.
انصاری‌فر با اشاره به برگزاری یک هزار نشست مشاوره از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: در حال حاضر این مراکز با حضور روان شناسان و روان‌پزشکان مجرب اقدام به ارائه خدمات مختلف کرده است، همچنین 270 نشست مشاوره با والدین و همسران و فرزندان شهدا و 730 مورد مشاوره با خانواده جانبازان و آزادگان برگزار شده است.
وی با اشاره به اقدامات پيشگيرانه قبل از بروز مشكل گفت: توانمندسازی خانواده‌ها در جهت حل مسائل، ايجاد اعتمادبه‌نفس، هدايت و راهنمايی، شكوفايی استعدادها و مصون‌سازی افراد در برابر آسيب‌ها، شاخصه‌ای مؤثر در كاهش و رفع مشكلات است. دفاتر مراکز مشاوره شاهد و ايثارگر استان مرکزی جهت ارائه خدمات مشاوره در زمينه‌های مختلف تحصيلی، ازدواج و ... در شهرستان‌های اراک و خمین مستقر و آماده ارائه خدمات هستند.
انتهای پیام/