پنجم آذرماه سند افتخار مردم گرگان است

تاریخ انتشاردوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴
کد مطلب : ۳۵۹۲۳۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گلستان اظهار کرد: پنجم آذرماه آغاز حرکتی عظیم برای حفظ دستاوردهای ارزشمند انقلاب شکوهمند اسلامی و همچنین سند افتخار مردم گرگان است.
پنجم آذرماه سند افتخار مردم گرگان است
به گزارش ایثار واحد گلستان اسرافیل وزیری در مصاحبه با خبرنگار صدا و سیمای گلستان گفت: پنجم آذرماه در تاریخ سراسر افتخار انقلاب اسلامی، نقطه عطف بسیار مهم و آغاز حرکتی عظیم برای حفظ دستاوردهای ارزشمند انقلاب شکوهمند اسلامی محسوب می‌شود که تا همیشه بر غره تاریخ این مرزوبوم خواهد درخشید.
وزیری گفت: مأموران رژیم شاه در تاریخ ۲۹ آبان ماه سال ۱۳۵۷ با حمله به حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد عده‌ای از مردم انقلابی آنجا را شهید و مجروح نمودند. به دنبال این جنایت حضرت امام خمینی (ره) طی پیامی که در تاریخ دوم آذرماه آن سال صادر فرمود، روز یکشنبه پنجم آذر سال ۱۳۵۷ را- که مصادف با هفتمین روز واقعه مشهد بود – عزای عمومی اعلام نمود.
وی ادامه داد: بر اساس همین اعلام مردم گرگان دور فلکه امام‌زاده (شهدای فعلی) گرد آمدند و شروع یک حرکت مردمی علیه نظام ستم‌شاهی شد و در جریان این حرکت مردمی ۱۴ شهید و تعداد زیادی مجروح به همراه داشت.
مدیرکل بنیاد افزود: در سال 95، پنجم آذر گرگان با همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی ثبت ملی و در تقویم رسمی جمهوری اسلامی این روز درج شد. 
انتهای پیام/